שתף קטע נבחר

מנכ"ל חרסה: נמשיך בינתיים לעבוד כרגיל

יום לאחר ההודעה לבורסה על הכוונה לסגור את המפעל בבאר שבע - המנכ"ל ניר קליין מודיע כי הפעילות תמשך כרגיל בחודשים הקרובים - ובמקביל יחלו בתוכנית התייעלות ובמו"מ מול העובדים על תנאי העסקתם

מפעל חרסה ניצל? יום לאחר הודעת קבוצת חמת כי היא שוקלת לסגור את המפעל בבאר שבע - מנכ"ל המפעל, ניר קליין, בישר כי הם ימשיכו לפעול כרגיל בחודשים הקרובים ובמקביל, יפעלו להתייעלות ויחלו במו"מ עם העובדים על תנאי העסקתם.

 


קבוצת חמת, שבבעלותה נמצא המפעל, הודיעה אתמול לבורסה, כי היא שוקלת לסגור את המפעל ולהעתיק אותו מחוץ לישראל, זאת בשל העלויות הגבוהות בארץ. המפעל מעסיק כ-140 עובדים ומייצר כיורים ואסלות.

 

בהודעה נכתב כי "החברה מודיעה בזאת, כי עקב עלויות הגז, החשמל, הארנונה, ושכר עבודה הגבוהות בעשרות אחוזים מהממוצע באירופה, שאינן מאפשרות למפעל חרסה לייצר רווח – ההנהלה התחילה בתהליך בדיקה של מספר חלופות, לרבות העתקת מפעל חרסה מחוץ לישראל. דירקטוריון החברה טרם דן בחלופות השונות".

 

קבוצת חמת נשלטת על ידי איש העסקים יואב גולן המחזיק בכ-64% ממניותיה. הקבוצה סיימה את שנת 2013 עם רווח של כ-35 מיליון שקל, אולם פעילות מגזר הכלים הסניטריים – אשר מיוצרים במפעל – הייתה הפסדית מתחילת השנה, והסתכמה בהפסד של כ-1.3 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2014.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
מפעל חרסה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים