שתף קטע נבחר

תחקיר צה"ל: הירי בגבול מצרים - הברחה שהסתבכה ולא פיגוע

מתחקיר משותף שנערך עם הצבא המצרי, עולה כי החמושים שירו לעבר כוח צה"ל בגבול מצרים היו מבריחים - ולא מחבלים כפי שהעריכו תחילה. חייל נפצע בינוני-קשה וקצינה נפצעה בינוני

מתחקיר ראשוני של התקרית בצהריים (יום ד') בגבול מצרים, שנערך בתיאום עם הצבא המצרי, עולה כי בניגוד להערכות הראשונות שהיו בצה"ל, לא מדובר בפיגוע אלא בהברחת סמים שהסתבכה.

 

 

 

מהתחקיר עולה כי בשעות הצהריים הוקפצה לזירה מפקדת פלוגת קרקל, סרן אור בן יהודה, לאחר שזוהו דמויות חשודות בצד המצרי של הגבול ליד הגדר. כאשר הגיעה למקום המבריחים פתחו לעברה באש משלוש נקודות שונות.

סרן אור בן יהודה. הסתערה לעבר המבריחים ונפצעה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
סרן אור בן יהודה. הסתערה לעבר המבריחים ונפצעה(צילום: אלכס קולומויסקי)

זירת התקרית ליד הגבול. עליית מדרגה בתעוזה של המבריחים  (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
זירת התקרית ליד הגבול. עליית מדרגה בתעוזה של המבריחים (צילום: הרצל יוסף)
 

הקצינה השיבה באש ואף החליפה מחסנית תוך כדי ההיתקלות, אך נפצעה מירי בפלג גופה העליון וגם מאש הנ"ט שנפתחה לעברה ולעבר הקשר שלה.

הקצינה פגעה לפחות במבריח אחד וכוח חי"ר נוסף שהוקפץ לזירה המשיך לנהל קרב עם המבריחים. בין שלושה לשישה מבריחים נהרגו. אחרי שהאירוע הסתיים נשאר במקום כוח תגבור קטן.

 

בזירת האירוע בצד המצרי של הגבול נמצאו רובי קלצ'ניקוב ומקלעים ששימשו את המבריחים וכן שקי סמים. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר בשכלול ובעליית מדרגה בתעוזה ובדרך הפעולה של חוליות ההברחה.

 

דובר משרד הפנים המצרי, האני עבד א-לטיפ, צוטט אחר הצהריים בסוכנות הידיעות הפלסטינית 'מען' בעניין התקרית. על פי דבריו, כוחות של מנגנון הביטחון המרכזי של משרד הפנים שפרוסים לאורך הגבול עם ישראל ליד מעבר ניצנה, בלמו ניסיון הברחה גדול באזור הגבול. כתוצאה מכך התפתח עימות עם קבוצה של חמושים, שהביא לפציעתם של חיילים ישראלים שהיו בקרבת אזור העימות. לדבריו, חילופי האש נמשכו כמה דקות והחמושים נמלטו לאחר מכן.

 

Read this article in English

 

 

השתתף בהכנת הידיעה: רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
זירת התקרית
צילום: הרצל יוסף
מומלצים