שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  inbox: הצצה לעתיד של ג'ימייל
  גוגל מבטיחה באפליקציה חדשה "תיבת מייל שתעבוד בשבילך" עם אפשרות לצפות בקבצים מצורפים לפני שפותחים הודעות, חלוקה לקטגוריות בחיים שלנו ודחיית טיפול בהודעה עד שבוע הבא או עד שנגיע לעבודה. הצצה ראשונה לעתיד של ג'ימייל

  מדי כמה חודשים גוגל מנסה לסדר את התיבה המבולגנת של ג'ימייל ולהפריד בין הודעות חשובות מהעבודה או החברים, לבין רשימות תפוצה ששכחנו שנרשמנו אליהן ועדכונים על כך שהמוצר של איביי בדרך. כעת גוגל הציגה את inbox - אפלקציה שאמורה "לעבוד בשבילך" על פי החזון שלה. אינבוקס מסדרת מחדש את התיבה ומאפשרת לנהל מיילים כמשימות שצריך לבצע או כאלה שמסיימים לבצע. נכון לעכשיו, הורדת האפליקציה כרוכה, כמו כל דבר מגניב באינטרנט, בקבלת הזמנה.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  תיבה מאווררת

  מדובר ביישום לסמארטפון שמשנה מהייסוד את איך שנראית תיבת המייל שלנו. מהתנסות קצרה ראינו כי התיבה היא לא רשימה רציפה של שמות, נושאים וקצוות של הודעות, כפי שמציעה האפליקציה הישנה. כעת רואים בממשק מאורר יותר ועם קווים מפרידים עדינים, גם גירסאות מוקטנות של קבצים שנשלחו, ותצוגה מוקדמת לקישורים שמצורפים למייל. אם למשל תקבלו את הכתבה הזאת במייל, תראו את הכותרת, קישור ל-ynet, ותמונה מתוך הכתבה. עוד אפשר יהיה לראות מפה לכתובת שמופיעה במייל, או תזכורת ביומן לאירוע שנשלח.

   

  עיגול הפלוס האדום שמרחף מעל התיבה בצד ימין למטה הוביל אותי לשליחת הודעה היישר לאחד משלושת האנשים האחרונים שפניתי אליהם, ולחיצה על העפרון הובילה לכתיבת הודעה חדשה כללית. כלומר, בלחיצה כפולה אפשר להתחיל לכתוב הודעת מייל חדשה.

   

   

  תזכיר לי להגיע לזה כשאני בעבודה

  החלקת ההודעה ימינה או שמאלה מאפשרת לסמן אותה כמשימה שבוצעה, או ככזאת שאפשר לדחות (Snooze). אינבוקס מאפשרת לבצע סנוז עד מחר, שבוע הבא, "מתישהו", תאריך ושעה מסויימים או, וזה יכול להיות שימושי - סנוז עד שנגיע למקום מסויים.

   

  השימוש ההגיוני הוא מייל שמקבלים מהבוס, ורוצים שהוא יקפוץ שוב כשמגיעים פיזית לעבודה. אינבוקס תתחבר ל-GPS ותדע להתריע לפי המיקום, שכמובן יכול להתאים גם לבית או לכל מי. הבוקר קפץ מייל בסמארטפון בהגעה לעבודה, כאילו הוא נשלח מחדש. אין ספק שמדובר בתכונה די שימושית.

   

   

  הטיסה והכרטיסים לסרט

  גוגל כבר נדרשה בעבר לעניין הפרדת המיילים לפי קטגוריות בחיים שלנו (חברים, פורומים וקניות), ומנסה לשפר את זה קצת יותר. בתפריט הצידי העמוס אפשר למצוא את התיבה הראשית, הודעות שביקשנו לעשות להן סנוז (הידוע כגהנום של הדחיינים), הודעות שסימנו ככאלה שטופלו (Done), וגישה לעוד אזורים במייל כמו הטיוטות והספאם.

   

  מתחת לזה נמצאות חבילות (באנדלים) שעל פניו מחולקות די חכם אך ללא אפשרות ללמד בעצמנו מה שייך לאן, אם צריך. בטיולים מצאתי טיסות ישנות שלי (ושל אחרים שנשלחו אלי בהעתק) לצד כל התכתובות עם Airbnb. בקניות נמצאו רכישות מאיביי, אפליקציות מגוגל פליי, מימונים בקיקסטרטר ואף רכישת כרטיסים לבית קולנוע מקומי, וכן הלאה. בפיננסים מצאתי חשבוניות של ספק האחסון שלי, וזה דווקא משהו שאולי היה מתאים לרכישות.

   

  בחלק העליון של המסך נמצא החיפוש, המעבר למשימות שמסמנים בסיכה כתזכורת, והמעבר לתיקיות אחרות בתיבה. בחלק מהמסכים מורגש כי יש עומס של אפשרויות וכיוונים על המסך הקטן של הסמארטפון, ואילו במסך של טאבלט 7 אינץ' כבר הייתה הרגשה מרווחת קצת יותר.

   

   

  חדשני אך עדיין מבורדק

  מאחר שהשינוי כל כך משמעותי, גוגל מציעה נכון לעכשיו את האיבוקס בנוסף לממשק הרגיל של ג'ימייל ולא במקומו. גוגל פועלת פה בחכמה, ולא כופה ממש חדש לחלוטין על אנשים שיתעצבנו וינטשו, אלא מציגה אותו בצורה הדרגתית ותוכל בעתיד לבחור אם לתת אותו לכולם, או להחזיר ללוח השרטוט.

   

  יש נסיון מעניין של גוגל לפתח ממשק שיהיה מאוורר יותר, ובכלל שונה לחלוטין מתיבות מייל אחרות. למרות שיש אפליקציות חיצוניות שמציגות תכונות דומות, זה צעד שמראה על חדשנות מצד גוגל, חשיבה מחוץ לקופסה ונסיון להבין מה הצרכנים צריכים או רוצים, על פני נסיון לבצע שינויים קוסמטיים במייל שבמהות שלו לא השתנה בעשורים האחרונים - רשימת מכתבים, שלהם נושא, מחבר וגוף ההודעה.

   

   

  אלא שכרגע ולפחות מהתנסות ראשונה, עדיין מדובר בברדק בחלק מהמסכים, בהרבה כלים חדשים שצריך ללמוד ובטעויות שלפעמים קשה לתקן. מצד שני, יתכן שנדרשת עקומת למידה של מספר ימים, וכמו אפליקציות ושירותי רשת אחרים - מתישהו בעתיד זה יחליף את ג'ימייל או שנעבור, נתרגל לזה ולא נבין איך השתמשנו בטכנולוגיה המיושנת ההיא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים