שתף קטע נבחר

פרץ לבית הלבן והוכנע בידי כלבי האבטחה

כשלושה שבועות לאחר התפטרותה של מנהלת השירות החשאי בעקבות מחדלי אבטחה בבית הלבן, אדם נוסף הצליח לחדור למתחם, אך נבלם במהירות ונעצר על ידי שישה סוכנים מיוחדים. "הכלבים תפסו אותו"

בפעם השנייה בתוך חודש - פריצה למתחם הנשיאות בוושינגטון: אדם קפץ אמש (יום ד') מעל גדרות הבית הלבן שבוושינגטון ושומרי השירות החשאי שחררו כלב שתקף ובלם אותו. כך מסרו גורמים בשירות החשאי. על פי הודעת האחראים לאבטחת מעונו ומשרדו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הפורץ החשוד נעצר על המדשאה הצפונית במתחם. "הכלבים תפסו אותו", אמר דובר מטעם השירות החשאי.

 

 

"אדם קפץ מעל הגדר הצפונית של הבית הלבן. הוא נלקח מיד למעצר", אמר דובר השירות החשאי אדווין דונובן, והוסיף כי סוכני השירות לא ירו כלל לעבר החשוד. מיד לאחר ניסיון החדירה הפעילו אנשי הביטחון הלאומי במתחם נוהל חירום מיוחד. הם שיגרו כלבים שסייעו להם להכניע את הפורץ במהירות ולמנוע ממנו להגיע רחוק יותר בתוך המתחם. הפורץ ניסה להכות את אחד הכלבים ולבעוט בו, אבל מהר מאוד הוא הוקף על ידי שישה סוכנים נושאי אלות.

 

הבית הלבן ננעל באופן מיידי למשך 90 דקות, ועשרות תיירים שעמדו בסמוך לגדרות הבית הלבן הורחקו מפארק לאפייט הקרוב עד למרחק של לפחות רחוב אחד מהמתחם. עם הסרת הסגר, בשעה 21:00, הורשו עובדי הבית הלבן לצאת לבתיהם, ועובדים ששהו מחוץ למתחם הורשו לחזור חזרה פנימה. הפורץ, שננשך על ידי אחד מכלבי השמירה, הועבר לבית חולים בעיר אך לא נשקפת סכנה לחייו.

מאבטח בבית הלבן לאחר ניסיון החדירה (צילום: AP) (צילום: AP)
מאבטח בבית הלבן לאחר ניסיון החדירה(צילום: AP)
 

במשך היום שררה מתיחות רבה בוושינגטון לאחר אירוע הירי סמוך לבניין הפרלמנט הקנדי שבאוטווה. בעקבות האירוע, שבו נהרג חייל המשמר הקנדי, תוגברה האבטחה בבית הלבן ובגבעת הקפיטול.

 

זו הפעם השביעית השנה שאדם מצליח לקפוץ מעל גדר הבית הלבן, שאינה גבוהה במיוחד, אבל הפעם הערנות הייתה גבוהה מאוד בעקבות המחדלים האחרונים של השירות החשאי. הבולט שבהם היה ב-19 בספטמבר, כשאדם נושא סכין הצליח לחדור לתוך הבית הלבן ועבר חלק גדול מהאגף המזרחי לפני שהוכנע. בעקבות זאת נאלצה מנהלת השירות החשאי, ג'וליה פירסון, להתפטר מתפקידה.

 

בדיווח הראשוני על האירוע נמסר כי הפורץ הוכנע לאחר שניסה לחדור לבית הלבן. עם זאת, כשבוע וחצי לאחר המקרה עלה כי השומר בכניסה כלל לא הגיב להתפרצותו של הפורץ, אף שהיה אמור לגרום לנעילה מיידית של דלת הכניסה. מערכת האזעקה לא הופעלה, יריות לא נורו לעברו, וכלבי השמירה לא שוחררו על פי הנוהל המתורגל. החשוד רץ לאורך מרבית הקומה הראשונה, וחלף במסדרון על פני המדרגות המובילות לקומת המגורים של המשפחה הראשונה, בעודו חולף על פני חדר האוכל המשפחתי. כל זאת בניגוד למה שדווח תחילה בידי השירות החשאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים