שתף קטע נבחר

נערות ליווי הורשעו ברצח קשיש בתל אביב

השתיים, שהוזמנו על ידי ד"ר אלי ללוז לדירתו, רצחו ושדדו אותו בשנת 2011. נדחתה טענתן כי נסיבות חייהן הובילו אותן לעשות את המעשה

נערות הליווי מרינה טראנסיקוב ואנה קורמשינה הורשעו היום (ה') ברצח אלי ללוז בן ה-70, שהזמין אותן לצורך שירותי מין אך נרצח ונשדד. שופטי בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיעו את השתיים ברצח שהתרחש לפני שלוש שנים, ודחו את הטענות שנסיבות חייהן הובילו אותן לבצע את המעשה.

 

הנאשמות (ראשונה מימין, ראשונה משמאל). בשביל הכסף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הנאשמות (ראשונה מימין, ראשונה משמאל). בשביל הכסף(צילום: מוטי קמחי)
 

בחודש דצמבר 2011 הזמין ללוז, ד"ר לכימיה שעבד במכון ויצמן ופרש לגמלאות, שתי נערות ליווי לביתו בתל אביב. השתיים הגיעו מאשדוד לתל אביב וביקשו מנהג המונית להוריד אותן רחוק מביתו של ללוז, כדי שלא יידע כי קבעו עם לקוח. בדירה החדירו השתיים אקסטזי למשקה של המנוח, דקרו אותו עם שני סכינים והמיתו אותו באמצעות חנק בשקית ניילון. לאחר מכן טשטשו ראיות כשהציתו את הדירה.

 

ד"ר אלי ללוז. דקירות וחניקה ()
ד"ר אלי ללוז. דקירות וחניקה

הרכב השופטים קבע כי הנאשמות תכננו את האופן שבו בוצע הרצח, וכי ההחלטות שקיבלו השתיים במהלכו מעידות על תכנון ועל מחשבה מפוכחת. "מרגע כניסתן לדירה ולאורך כל האירוע הן פעלו בשיתוף פעולה מלא. אנה הסיחה את דעת המנוח בעוד מרינה הכניסה לכוסו (בכחש) סם מסוג אקסטזי שבו הצטיידו מראש", כתבו השופטים.

 

הם הדגישו כי גם לאחר שדקרו וחנקו את ללוז, הן המשיכו לפעול באופן רציונלי ומודע, כאשר

חיפשו בדירה ובבגדי המנוח כסף. את השלל, שנאמד ב-100 אירו ו-1,200 שקל, הן חילקו ביניהן שעה שהמנוח בדירה חנוק ודקור. כל האירוע התרחש בשקט ואיש משכניו של ללוז לא הבחין בכך. רק כאשר החליטו השתיים להצית את הדירה, משך הריח את תשומת לבם של השכנים.

 

בית המשפט דחה את טענת הסנגורים, שהציגו את נסיבות חייהן הקשות של הנאשמות שגרמו להידרדרותן לעיסוק בזנות ולשימוש באלכוהול, ובסופו של דבר הובילו אותן לביצוע הרצח. בית המשפט קבע כי במקרה זה, לא הייתה כל תשתית ראייתית מתאימה לתנאים אלה.

 

עורכי הדין ירוסב מץ, קטי צווטקוב וניל סיימון מהסנגוריה הציבורית, שייצגו את הנשים, מסרו בתגובה: "מדובר בשלב אחד מתוך מערכה משפטית גדולה שצפויה להימשך. הטענות שהצגנו כבדות משקל. נלמד את הכרעת הדין ונבחן את האפשרויות להמשיך ולשכנע את בית המשפט במסגרת הערכאות הגבוהות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המורשעות (בצדדים). ניסו לתרץ
צילום: מוטי קמחי
צילום: יריב כץ
עו"ד מץ
צילום: יריב כץ
צילום: מוטי קמחי
עו"ד צווטקוב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים