שתף קטע נבחר

רוזנשטיין עתר: "תנו לצאת לחתונת בני"

העברין שמרצה 17 שנות מאסר נתקל בסירוב מצד שב"ס וטוען כי בכל פעם שהוא מבקש חופשה עולים "מידעים מודיעינים" על כוונה לפגוע בו - אך הוא לא נחשף אליהם. "אני לא מסוכן לציבור", הוא טוען

זאב רוזנשטיין, שנדון ל-17 שנות מאסר, עתר היום (א') לבית המשפט המחוזי בלוד בדרישה לאפשר לו לצאת לחתונת בנו שתיערך בקרוב. בקשתו ליציאה נדחתה על ידי שב"ס בטענה כי יש מידע מודיעיני על פגיעה אפשרית בו, אולם לטענתו מעולם הוא לא נחשף למידע כזה או היתכנות כזו, שמועלית כל פעם מחדש כשהוא מבקש חופשות, כך שיש לאפשר לו לצאת לחתונה. "שב"ס בונה תקרת זכוכית עבה ומשוריינת המתייגת את העותר כאחד המסכן את רעיו", טוען בעתירה עורך דינו, מיקי חובה.

 

זאב רוזנשטיין. לא יצא לחתונת בתו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זאב רוזנשטיין. לא יצא לחתונת בתו(צילום: מוטי קמחי)

רוזנשטיין מרצה עונש מאסר של 17 שנה החל משנת 2004, שמהווה תקופת מאסר מצטברת על עבירות שבהן הורשע בישראל במסגרת עסקת טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע והרשעה בקשירת קשר לייבוא סמים לארצות הברית.

 

לפני כשנתיים התחתן בנו. גם אז נאלץ לעתור לבית המשפט העליון כדי לצאת לשמחה, וקיבל חופשה בת שלוש שעות מרגע הגעתו למקום האירוע. "למרבה תדהמתו, בערב המדובר לא חגו מסוקים בשמים, טילי לאו לא נורו ורעש הנפץ היחידי שנשמע בין עשרות המוזמנים היה פתיחת בקבוק השמפניה למאורע החגיגי", נכתב בעתירה. "במילים אחרות: 'מפתיע' ככל שיהיה, לא נרשם שום אירוע חריג, זאת למרות המידעים המודיעיניים החמורים וה'חמים' כפי שהוצגו".

 

שנה לאחר מכן ביקש רוזנשטיין חופשה מיוחדת נוספת לרגל נישואי בתו, אולם שב"ס שוב טען כי יש מידעים מודיעיניים ממוקדים וספציפיים לחתונה זו ובקשתו נדחתה.

 

בעתירה נוספת שהוגשה במרס 2014, ביקש רוזנשטיין לצאת לבקר את אמו החולה. שב"ס התנגד, אולם בבוקר הדיון חזר בו מהתנגדותו. "מדובר באבסורד וחוסר סבירות שכן המידעים המודיענים שהיו תוקפם פג או ניתן לשליטה", טען עו"ד בעתירה. "תוכנם המלא בשעות הערב, לא קיים עוד בבוקר המחרת. גם חופשתו זו הסתיימה ללא פיגועי תופת כאלו ואחרים".

 

לדברי עו"ד חובה בעתירה,"רוזנשטיין אינו מסוכן לציבור, לא לציבור הרחב ולא לציבור המוזמנים לאותו אירוע. גם אם ישנו בדל של חשש כזה או אחר הרי שניתן להסירו על ידי הטלת מגבלות או תנאים כאלו ואחרים, הכול בדיוק כפי שהתקיים בחתונת בנו לפני כשנתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רוזנשטיין. רוצה לשמוח
צילום: גיל יוחנן
צילום: שרון אלמוג
עו"ד חובה
צילום: שרון אלמוג
מומלצים