שתף קטע נבחר

ראש הממשלה הפלסטיני ביקר בהר הבית

על רקע האלימות במזרח ירושלים הגיע ראמי חמדאללה בצהריים למסגד אל-אקצה. הוא מלווה בבכירים פלסטיניים, בהם ראש המודיעין של הרשות

ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה הגיע בצהריים (יום ב') לביקור במסגד אל-אקצה בליווי בכירים פלסטינים, בהם ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'.  

 

הביקור הזה מגיע בעיצומה של מתיחות בירושלים, פיגוע דריסה ומהומות בחלקים ממזרח ירושלים. ועדת הפנים של הכנסת קיימה היום דיון בנושא בהשתתפות השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', נציגי משרדי הממשלה, המשטרה ותושבי הבירה. "אנחנו נותנים לירושלים את כל מה שצריך. היא תמיד הייתה בעין הסערה וכנראה תמיד גם תהיה", אמר אהרונוביץ', "הסכסוך שואב הרבה אנרגיות לירושלים ואנחנו צריכים לפעול בתבונה רבה".

 

הביקור בהר הבית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הביקור בהר הבית(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

השר אהרונוביץ' האשים את הרשות הפלסטינית והעומד בראשה בהסתה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת. הוא סיפר שבפעילות של המשטרה נפצעו כמעט 120 שוטרים. עד כה נעצרו 900 חשודים והוגשו 300 כתבי אישום.

 

"הוספנו 50 שוטרים בחודשים האחרונים ועוד 100 כעת למחוז ירושלים", אמר אהרונוביץ'. "הוקמה נקודת משטרה בהר הזיתים. הקמנו מרחב חדש - מרחב קדם.

ראינו שהדברים האלה עדיין ממשיכים והחלטנו להגביר את הכוחות. הוספנו עוד אלף שוטרים מיחידות מיוחדות שנמצאים כבר בעיר בעבודה".

 

בהתייחס לקטינים המשתתפים בפעולות האלימות אמר השר: "זו בעיה לא פשוטה. הצעתי שנטיל קנס על ההורים שלהם וזה אושר. רק פגיעה כלכלית בהורים תרסן אותם".

 

עם זאת הוא מדגיש שסוף טרור האבנים בירושלים לא נראה באופק: "זה לא ייגמר ביום ולא בשבוע. הכוחות יישארו שם עד להודעה חדשה. אם נצטרך נביא עוד כוחות". על הר הבית אמר: "אני מציע לכולם לא להתעסק בהר הבית. יש לי אחריות ולא אשנה את הסטטוס קוו בנושא הר הבית נקודה. הר הבית צריך להיות פתוח גם ליהודים וגם למוסלמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים