שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

אם שכולה לגנבים: "החזירו את ספר התורה"

סיפור קורע לב: חמישה מילדיה נפטרו לאחר שחלו בניוון שרירים, ובסוף השבוע האחרון נגנב מבית הכנסת ביישוב ברקת ספר התורה שתרמה לזכרם: "אני מבקשת מכם שתקרעו את השמיים ותבקשו שם למעלה שיחזירו לנו את הספר", אמרה לילדיה מעל קברם

 

 
"אני קוראת לאיש שגנב את ספר התורה מבית הכנסת להחזיר אותו. לא משנה לי אם הוא יהודי או ערבי. שישים את זה על יד הדלת, או על שולחן בבית הכנסת בלי שאף אחד יראה - רק שיחזיר לי את הספר", כך פונה מלכה ישורון אל מי שגנב בסוף השבוע את ספר התורה שתרמה לזכר חמשת ילדיה, שנפטרו ממחלת ניוון השרירים (A.L.S), כפי שפורסם לראשונה בתוכנית "שרון גל בשבע".

 

 

ביום שישי האחרון עת היוודע לה דבר הגניבה הלכה מלכה אל קבריהם של ילדיה כדי לבקש מהם שיתפללו למען החזרתו של הספר אל בית הכנסת. "אורלי, בבקשה תהיי מליצת יושר לפני הקב"ה שהספר תורה יחזור. הספר נכתב על שמכם", אמרה על קברי הילדים. "אני מבקשת מכם, תעשו רעש בשמיים, מאור (בן נוסף) אתה שומע? שהדמעות של אמא לא ילכו ריקם".

 

לדבריה, מארון הקודש נגנבו בנוסף הרימונים של כל ספרי הקודש האחרים, אך ספר התורה שלה הוא היחיד שנלקח. "אני מאמינה באמונה שלמה שזה יחזור אני מחכה לרגע הזה שיבואו ויגידו שהספר חזר הבייתה".

 

"רציתי להודיע לילדים שספר התורה שלהם נגנב ואני מאמינה שהנשמות שלהם יעשו רעש בשמיים", הוא אומרת לשרון גל ומוסיפה, "בספר הזה שמנו את כל החסכונות שלנו. אמרנו לעצמנו: איבדנו חמישה ילדים בוא נעשה ספר תורה לזכרם, לזכר אורלי, אברהם, יצחק, מאור ומנחם ישראל ששמותיהם כתובים על הספר".

 

רפ"ק ערן נוישול, ראש משרד החקירות, במשטרת ראש העין, מבהיר בשיחה שנערכה עימו, כי יש מספר כיווני חקירה שנבדקים כעת. "אנחנו מקווים ומצפים שהחקירה תוביל בסופו של דבר לקצה חוט, דרכו נוכל להגיע אל הגנבים".

 

נוישול אף מבקש את עזרת הציבור במציאת ספר התורה. "מדובר בספר של העדה התימנית בעל סימנים מיוחדים. מי שיגיע לידו מידע אשר יסייע במציאת הספר מוזמן להתקשר לכל תחנת משטרה, או אלינו בתחנת ראש העין בטלפון: 03-900-4444 ולתת לנו כל פרט שיסייע לסיים את הפרשיה העגומה הזו".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ 20
על קברי ילדיה
ערוץ 20
ערוץ 20
בית הכנסת במושב ברקת
ערוץ 20
ערוץ 20
שרון גל "בשבע"
ערוץ 20