שתף קטע נבחר

אחת מנשותיו לשעבר של רצון: "הקלה ענקית שלא אראה אותו ברחובות, אנחנו בעננים"

בית המשפט גזר 30 שנות מאסר על גואל רצון וגרם לנשותיו לשעבר לנשום לרווחה. "זה נס", אמרה ל-ynet אחת הנשים. "הוא אדם אפל שנכנס לכלא עד סוף חייו". התובעות בתיק אופטימיות לגבי שיקום הנשים: "ראינו אותן גדלות ומתפתחות". רצון עצמו הביע חרטה בשלב הטיעונים לעונש

"לא האמנו, כבר איבדנו אמון, אבל השופטים לקחו את זה לידיים", כך הצהירה אחת מנשותיו של גואל רצון, שחיה עמו יותר מ-20 שנה והביאה איתו ילדים. על גואל נגזרו היום (ג') 30 שנות מאסר בגין ביצוע עשרות עבירות מין בנשותיו, אך הוא זוכה מעבירת החזקה בעבדות. "העונש מוכיח שהוא פושע ויותר גרוע מרוצח", הדגישה מיכל (שם בדוי).

 

"יש לי הקלה מאוד גדולה, הקלה ענקית, שאני לא אראה אותו יותר ברחובות", היא המשיכה. "נתנו לו יותר מלרוצח. אנחנו מכירים הרבה פושעים שלא קיבלו ככה". היא התייחסה לטעות של יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר ששכחה להביא את רצון מבית הסוהר וגרמה לדחיית הדיון: "בבוקר הלב שלי נפל, לא ידעתי מה לחשוב. אמרתי, 'עוד פעם? שוב פעם?' אבל שמחתי שבסוף הביאו אותו. כשפסקו 30 שנה כבר היינו בשוק".

 

 (קרדיט: מוטי מילרוד, הארץ) (קרדיט: מוטי מילרוד, הארץ)
(קרדיט: מוטי מילרוד, הארץ)

התובעות דליה אברמוף ורנית בר און  (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
התובעות דליה אברמוף ורנית בר און (צילום: מוטי קמחי )

"דיברתי גם עם חלק מהנשים והן בעננים. אנחנו בתדהמה. בלי סעיף העבדות בסוף יצא עונש 30 שנה? לזה לא ציפינו", היא הודתה. "זה נס. הוא אדם אפל שמייצג עולם אפל ואנחנו היינו באפלה בעל כורחנו, אבל עכשיו הוא נכנס לכלא עד סוף חייו". המשפט האחרון שאמר גואל רצון בסיום הדיון של הטיעונים לעונש בשבוע שעבר היה: "אני מביע חרטה ואני מצטער ומבקש סליחה".

 

לפני גזר הדין סיפרה מיכל כי "זה יום שחיכינו לו שנים. בחיים לא האמנתי שיהיה אפשר לשים אותו מאחורי סורג ובריח. כן האמנתי שאני אהיה קבורה קודם. אני מקווה שהוא ימות בכלא, הוא איש מאוד מסוכן". לצד עונש המאסר, גזר עליו בית המשפט גם תשלום פיצויים בסך 470 אלף שקל.

השופטת נורית אחיטוב. "השופטים הבינו" (קרדיט: מוטי מילרוד, הארץ) (קרדיט: מוטי מילרוד, הארץ)
השופטת נורית אחיטוב. "השופטים הבינו"(קרדיט: מוטי מילרוד, הארץ)
 

 

 (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

כשהיא נזכרת במה שאירע בתוך הבית, היא מתחלחלת. "במשך שנים הדחקתי דברים, את כל מה שקרה שם, אלוהים ישמור. הרבה מאוד דברים כואבים שאני מעדיפה לא לחשוב עליהם ולא לדבר עליהם. היינו שם תחת שליטה טוטלית, לא הייתה לנו אישיות. חשבתי שכבר התמודדתי עם הכול ושאני אחרי, שאני גיבורה, אבל יש לי פצעים עמוקים שרק היום בשיחות עם פסיכולוג אני מתחילה להבין אותם".

 

"הנזק שהוא גרם לנו הוא בלתי הפיך. הוא עבר מאחת לשנייה באותו הנוסח. אבל המשטרה לא האמינה שהיינו תחת שליטה נוראית. המדינה ידעה את הכול והפקירה אותנו", היא המשיכה. "עכשיו מה שנשאר לנו זה החשש מול הילדים שלו, זו המלחמה החדשה. בתו, שהיא ממשיכת דרכו, אוחזת ברכוש שלנו ובכספים שלנו. היא גואל מספר שתיים".

 

התובעות: "ליווי הנשים היה חוויה מעצימה"

עם היוודע גזר הדין הצהירו התובעות, עורכות הדין דליה אברמוף ורנית בר און מפרקליטות מחוז תל אביב, כי "העונש ראוי והולם את מה שהתרחש". הן סיפרו ל-ynet על התהליך שעברו: "ליווי הנשים הללו היה חוויה מעצימה, מאתגרת וגם משרה אופטימיות. חלק גדול מהנשים הכירו לנו תודה".

 

"ראינו אותן גדלות ומתפתחות ופוסעות בדרך לחיים אחרים.

זו המתנה הגדולה", הן הדגישו. "במעשה שלנו הענקנו להן אפשרות לחיים אחרים והן לקחו את זה למקום אופטימי יותר. במהלך כל ההליך היינו בקשר עם הנשים, הצגנו להן והסברנו להן את המשמעות של ההליך הפלילי והייחודיות של ניהול תיק בגין עבירה שבפעם הראשונה מובאת בפני בית המשפט בנסיבות הללו".

 

התובעות גם הסבירו את הייחוד של התיק: "זה אחד המקרים הבודדים בעולם, אם לא הראשון, שמפרקים קבוצה כזו ללא פגיעה בנפש. זה מראה את היכולות שלנו כמדינה בשילוב בין רשויות החוק, הרווחה והמשטרה, שהביא לפירוק הקבוצה מלכתחילה ללא פגיעה פיזית וללא פגיעה בנפש".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גואל רצון בדיון היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים