שתף קטע נבחר

מתן נפל בעזה, חבריו מנציחים אותו בעולם

מתן גוטליב, לוחם מגלן שנפל במבצע, לא זכה לצאת לטיול שאחרי צבא, אז חבריו שטסו לחו"ל החליטו לקחת מזכרת ממנו למקומות שבהם לא הספיק לבקר, מנפאל ועד קנדה. "ככה הוא חווה איתנו את הטיול הגדול"

"מצד אחד מרגישים שהוא לא איתנו ומצד שני לוקחים אותו לכל מקום". שלושה חודשים חלפו מאז מותו של מתן גוטליב ז"ל, לוחם מגלן שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", וחבריו מתקשים להיפרד. רבים מהם המשיכו בשגרת חייהם וטסו לחו"ל, אבל לא הותירו את מתן מאחור: במהלך טיוליהם בעולם הם מדביקים את תמונתו של מתן במקומות שבהם לא הספיק לבקר.

הסטיקר לזכר מתן במחנה אושוויץ בפולין ()
הסטיקר לזכר מתן במחנה אושוויץ בפולין

אלברטה, קנדה ()
אלברטה, קנדה

בדרך להרים בנפאל ()
בדרך להרים בנפאל
בשביל בגיאורגיה ()
בשביל בגיאורגיה

"לקחנו מאוד קשה את המוות של מתן והיה ברור לנו שצריך להנציח אותו ולהצטלם איתו בטיולים שלנו בעולם", הסבירה עדי מרציאנו, אחת מחברותיו של מתן שטיילה באפריקה. "מתן אהב מאוד לטייל וגם טייל בעצמו בהרבה מקומות. היו לו גם תוכניות לטוס, בגלל זה כל החברים התחברו לפרויקט ההנצחה הזה - לקחת את מתן איתנו לטיולים שלנו ולזכור את מה שהוא מאוד אהב".

 

על הסטיקר שעיצבו נכתבו המשפט Peace ya man - המילים שכתב מתן בסוף הודעה ששלח לחברו בזמן המבצע ברצועה, ובה שאל לשלומו. החבר, לוחם בחטיבת הצנחנים שהיה בעצמו בתוך הרצועה, ראה את ההודעה רק לאחר מותו של מתן, כשיצא להתרעננות בשטחי הכינוס.

הגיע גם לאפריקה ()
הגיע גם לאפריקה

ליד האופניים באמסטרדם ()
ליד האופניים באמסטרדם

מתן בתמונה שצולמה יומיים לפני מותו  ()
מתן בתמונה שצולמה יומיים לפני מותו
  

"את הרעיון לזה קיבלנו במהלך השבעה", סיפר ניצן גוטליב, אחיו של

מתן. "החברים שלי עוד מטיילים בעולם והחברים של מתן נמצאים עכשיו לפני הטיול הגדול, וחשבנו שזה יהיה נחמד אם הם ייצאו לדרך עם מזכרת ממתן שהם יוכלו להדביק בעולם. אולי כך מתן יוכל לחוות איתם את הטיול הגדול - מה שהוא לא הספיק לעשות. מתן כבר התחיל לדבר על הטיול שלו, והתלבט לאן לנסוע, לכמה זמן ועם מי".

 

סמל-ראשון מתן גוטליב, בן 21 מראשון לציון, נהרג ביומו ה-23 של מבצע "צוק איתן" ביחד עם שניים מחבריו לצוות "עפרון" ביחידת מגלן, סמ"ר גיא אלגרנטי וסמ"ר עומר חי. במהלך סריקות לאיתור מנהרה בחאן יונס בדרום הרצועה, נכנס הכוח למבנה ממולכד שהתמוטט על הכוח וגרם למותם של השלושה ולפציעתם של לוחמים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתן גוטליב. "זוכרים את מה שהוא אהב"
מומלצים