שתף קטע נבחר

ילדים, היום נלמד גמרא

כוכבי הילדים אסי, טוביה ופולקע מתמודדים בסדרת סרטונים חדשה עם מגוון סוגיות מהגמרא, ואתם מוזמנים לנסות להיות פוסקי הלכה לרגע - וגם ללמוד גמרא, ולהתמודד על פרס שווה

 

 

מהי "תקנת השבים"? מה קורה כשפוגעים במישהו בטעות, ולא תמיד נעים להודות? ומה קובע החוק ההלכתי כשלקחנו משהו בלי רשות: האם חייבים להחזיר אותו בכל מחיר – או שאולי לאו דווקא? כוכבי הילדים אסי, טוביה ופולקע מתמודדים בסדרת סרטונים חדשה עם מגוון סוגיות מהגמרא, ואתם מוזמנים לנסות להיות פוסקי הלכה לרגע.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"תקנת השבים" מאפשרת לאדם שלקח משהו שלא שייך לו, ושאי אפשר להחזיר אותו - להשיב דבר אחר או שווה-כסף תמורתו. התקנה הזו נועדה לאפשר את קיומה של חברה, שגם אם נעשות בה טעויות - יש דרך לתקנן ולהמשיך הלאה.

 

 

הכירו את "תלמוד ישראלי", פרויקט לימוד ארצי המחבר בין העבר להווה, בין מקומות ואנשים, בין אירועים לחוויות, בין הערכים למסורת,

בין ילדים להוריהם, בין בית הספר לקהילה, וביננו לבין עצמנו.

 

השבוע אנחנו שבים (אם כבר תקנת השבים) אל שער האריות ואל הר הבית, מצטרפים אל מוטה גור והצנחנים בדרכם אל הכותל במלחמת ששת הימים, והכל קשור במסכת יבמות, העוסקת בשיקום הבית והמשך החיים לאחר שראש המשפחה נפטר.

 

ילדים יקרים (וגם ההורים), אתם מוזמנים להוריד את ערכת לימוד שאתם מוזמנים ולקרוא עם עצמכם או עם ההורים. ובסופה – חידה שבועית שתזכה אחד מהפותרים באייפד.

 

<< ניתן לראות את החידה גם בעמוד הפייסבוק שלנו >>

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ מאיר לילדים
אסי וטוביה. ואיפה פולקע?
ערוץ מאיר לילדים
מומלצים