שתף קטע נבחר

צמצומים בשופרסל: שימוע ל-100 עובדים

מדובר בין היתר במנהלים של סניפי הרשת וסגני מנהלים בכל רחבי הארץ, אשר יקבלו תוכנית פרישה הכוללת פיצויים מוגדלים במסגרת תכנית התייעלות של הרשת. במקביל קוצץ שכרם של עובדים המרוויחים יותר מ־9,000 שקל ב־5%

פחות מחודשיים לאחר שהצהיר מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן על כוונתו לפטר עשרות עובדי מטה של הרשת: כ-100 מהעובדים קיבלו הערב זימון לשימוע לפני פיטורים.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הכירו את הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

 

העובדים שיסיימו את תפקידם יעשו זאת במסגרת תוכנית פרישה שבה יזכו לפיצויים מוגדלים. מדובר בין היתר במנהלים של סניפי הרשת וסגני מנהלים בכל רחבי הארץ. במטה החברה מועסקים כ־400 עובדים ושכרם של אלו המרוויחים יותר מ־9,000 שקל קוצץ ב־5%. מאותם עובדים נגרעו בנוסף 2 ימי חופשה. בשופרסל דחו את הפיטורים עד לאחרי החגים, אולם עם החזרה לשגרה החל הליך פיטורים נרחב.

 

משופרסל נמסר בתגובה: "כפי שהודענו בעבר במסגרת יישום תוכנית העבודה החדשה, הכוללת בין השאר הליכי התייעלות, הוחלט על צמצום במספר עובדי המטה".

 

בעוד רשתות פרטיות מתנהלות באמצעות צוות מצומצם של מנהלים, בחלקם בני משפחה של בעלי השליטה, המטה של שופרסל מונה מאות עובדים המכבידים על הוצאות הרשת (מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות) שהסתכמו ב- 2.6 מיליארד שקל בשנת 2013.

 

בסיכום 2013, הרוויחו 5 בכירי הרשת כ- 11 מליון שקל בשנה. אברכהן הרוויח בשנה החולפת 3.8 מליון שקל, שלמה זהר המכהן כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים הרוויח 2 מליון שקל, יהודה קטורזה, סמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה הרוויח 1.8 מליון שקל, אורי קילשטיין סמנכ"ל השיווק והסחר והיועץ המשפטי ערן מאירי הרוויחו 1.6 מליון שקל בשנה כל אחד. קיצוץ שכרם ב- 10% אמור להניב חסכון בגובה 1.1 מליון שקל בשנה, סכום לו יתווסף החסכון מצמצום מספר עובדי המטה והורדת שכרם של הנשארים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
סניף שופרסל (ארכיון)
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים