שתף קטע נבחר

צ' קוריאה: קונים סלולרי במקום טבעת אירוסין

רק לאחד מכל 12 איש במדינה המבודדת יש טלפון נייד ואצל נשים הוא נדיר במיוחד. כשלאישה יש טלפון - זה עשוי לסמן שהיא נשואה או בקשר רציני

לא הרבה פרטים אנחנו זוכים לקבל על חיי היום יום של תושבי צפון קוריאה הענייה, ופרט מעניין אחד כזה מביא היום (ד') העיתון הבריטי "גרדיאן", המצטט את המגזין Daily NK.

 

עוד חדשות בעולם :

 

לפי הדיווח, עוד ועוד צעירים בצפון קוריאה מוצאים תחליף למנהג המקובל בעולם של טבעות אירוסין, ובמקום זאת נותנים לבנות זוגם מתנה אחרת המסמלת את הקשר הבלתי ניתן לניתוק: טלפון סלולרי.

כשטלפון עולה כמו 4 קילו אורז, למי יש כסף? (צילום: AP) (צילום: AP)
כשטלפון עולה כמו 4 קילו אורז, למי יש כסף?(צילום: AP)

בדיווח, הנשען על מקור במחוז צפון המגיונג הצפון קוריאני, נכתב כי "בערים קטנות ובינוניות המתנה המועדפת ביותר כמתנת אירוסין היא ללא ספק טלפון סלולרי, ורק אחר כך - טבעות אירוסין".

 

אף שצפון קוריאה כבר פיתחה "טלפון חכם" משלה, ואף שניתן לרכוש טלפונים סלולריים בכל רחבי המדינה, רק אחד מכל 12 צפון קוריאנים מחזיק בטלפון נייד. צפון קוריאה סובלת זה שנים מרעב על רקע ההשקעה האדירה של המשטר בפיתוחים צבאיים והסנקציות הבינלאומיות המוטלות עליו, ורוב הצפון קוריאנים צריכים לחסוך את המעט שיש להם לרכישת מזון.

 

טלפון סלולרי פשוט נמכר בצפון קוריאה ב-25,000 וון צפון-קוריאני (כ-300-200 דולר), בעוד קילו אורז - מוצר חיוני הרבה יותר - נמכר בלא פחות מ-6,500 וון. לפיכך, אין זה פלא שטלפונים סלולריים הם בעיקר מנת חלקם של צעירים המשתייכים לאליטה המקורבת לשלטון.

ברחובות צפון קוריאה (צילום: AP) (צילום: AP)
ברחובות צפון קוריאה(צילום: AP)

לפי הדיווח, בקרב נשים בצפון קוריאה נדיר למצוא טלפון סלולרי, משום שכסף שנחסך הן נוהגות להשקיע במותרות אחרות כמו קוסמטיקה, ונדיר עוד יותר למצוא מכשיר כזה אצל אישה לא נשואה. לכן, כך מדווח, כשלאישה יש טלפון סלולרי, הדבר עשוי לסמן שהיא מאורסת או נמצאת בקשר רציני.

 

האתר Daily NK פועל מדרום קוריאה, והוא מדווח על המתרחש בתוך השכנה הקומוניסטית המבודדת מצפון באמצעות רשת של מודיעים ואנשי קשר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצהרת האהבה האולטימטיבית. טלפון סלולרי
מומלצים