שתף קטע נבחר

סודהסטרים סוגרת את המפעל במישור אדומים

הפעילות במקום המפעלים שייסגרו במישור אדומים ובאלון התבור, תעבור ללהבים. דניאל בירנבאום, מנכ"ל החברה: "כ-10% מהעובדים יעזבו". בתוך כך חותכת החברה את התחזיות ל-2014 בפעם השנייה - צופה כעת ירידה של 5% בהכנסות 2014 ל-534.6 מיליון דולר

אחרי שהורידה את תחזיותיה לרבעון השלישי לפני שלושה שבועות, כעת חותכת סודהסטרים  את תחזיותיה לשנת 2014, זו הפעם השנייה - הכוללות בתוכן גם פיטורים וסגירת מפעלים. החברה צופה כעת ירידה של 5% בהכנסותיה ביחס ל-2013, אז היו ההכנסות 562.7 מיליון דולר, לרמה של 534.6 מיליון דולר. התחזית הקודמת שניתנה ב-30 ביולי היתה לעלייה של 5% לרמה של 591 מיליון דולר, כאשר התחזית המקורית דיברה על עלייה של 15% בהכנסות ל-647 מיליון דולר.  

 

 

לדברי דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, "כפי שהודענו מוקדם יותר החודש, תוצאות הרבעון השלישי הושפעו מחולשה במכירות מכשירי ההגזה והסירופים, בעיקר בשוק האמריקני. הביצועים מחוץ לארה"ב היו מעורבים עם חוזקה בגרמניה, שוויץ, אוסטרליה וקנדה וחולשה יחסית בצרפת וצ'כיה. היום אנו מציגים תכנית צמיחה כוללת שתשמש מפת דרכים עבורנו להחזרת החברה לצמיחה רווחית ולמינוף ההזדמנות הייחודית למלא תפקיד משמעותי במהפיכת הבריאות המשנה את פני תעשיית המשקאות הגלובלית.

 

"תוכנית הצמיחה כוללת גם התייעלות תפעולית שתושג, בין היתר, על ידי העתקת פעילות הייצור ממפעלי החברה במישור אדומים ואלון תבור לאתר החברה החדיש בלהבים". 

 

בירנבאום אמר בשיחת הוועידה כי הכוונה היא להקטין את מצבת כוח האדם של החברה ב-10% עם הקונסולידציה של המפעלים. מאחר שהחברה מעסיקה 2,573 איש, מדובר בשחרור של כ-250 איש.

 

עם סגירת הפעילות הצפויה עד סוף 2015 במישור אדומים, תפעל סודהסטרים רק בתחומי הקו הירוק, מה שעשוי להועיל לה בקריאות להחרים את מוצרי החברה. עם זאת, חלק מהקולות להחרמה קשורים לכל הפעילות במדינת ישראל ולא רק מעבר לקו הירוק.

 

הנפילה בארה"ב הובילה לפגיעה המהותית

לפני שלושה שבועות חתכה החברה את תחזיותיה לרבעון השלישי וצפתה הכנסות של 125 מיליון דולר, כאשר מבחינה זו עמדה החברה בתחזית המקוצצת ורשמה הכנסות של 125.9 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם (EBITDA) הסתכם ב-15.7 מיליון דולר לעומת 21.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

בנוסף, חתכה החברה גם את תחזית הרווח והיא צופה כעת רווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 46 מיליון דולר, ירידה של 26% לעומת רווח של 62.2 מיליון דולר ב-2013. התחזית הקודמת דיברה על עלייה של 5% ברווח התפעולי התזרימי ל-65.3 מיליון דולר.

 

ההכנסות באסיה פסיפיק צמחו ב-54% ל-13.3 מיליון דולר, לעומת 8.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ואילו ההכנסות באירופה עמדו על 74.6 מיליון דולר לעומת 75.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות באמריקה ברבעון המדווח ירדו לכ-29.5 מיליון דולר, בהשוואה לכ-49.8 מיליון דולר ברבעון השלישי ב-2013, כך שהנפילה בארצות הברית היא שהובילה לפגיעה המהותית בתוצאות סודהסטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מפעל סודהסטרים במישור אדומים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים