שתף קטע נבחר

צילום: אסף קמר, AFP, EPA

עבד במטבח, ירה במדי המסעדה, ברח - וחוסל

התכנון המדוקדק, חוסר הבידוק, ההמתנה לאיש הימין: פעיל הג'יהאד חיג'אזי סיים את משמרתו מעט לפני המתוכנן, חיכה ליהודה גליק, ירה 4 כדורים, נמלט באופנוע לאבו טור - ונורה למוות. 24 השעות שעלולות להבעיר את ירושלים

הוא יצא מהבית במטרה לחסל את יהודה גליק , עבד משמרת במסעדה במרכז למורשת בגין, פצע קשה מאוד את פעיל הימין - וחוסל בעצמו פחות מחצי יממה לאחר מכן. זהו יומו האחרון של המחבל מועתז חיג'אזי, שבמעשיו יכול להיות שהבעיר את ירושלים ואולי את המזרח התיכון כולו.

 

שעות הצהריים אתמול. חיג'אזי, בן 32 מאבו טור, יוצא מביתו בשכונה שבמזרח ירושלים ומתחיל את המשמרת שלו במסעדה במרכז למורשת בגין, שם עבד בשנה האחרונה.

 

 (צילום: מוחמד שינוואי, אליאור לוי) (צילום: מוחמד שינוואי, אליאור לוי)
(צילום: מוחמד שינוואי, אליאור לוי)

שעות הערב. חיג'אזי עובד במטבח מסעדת "טרסה" שבמרכז בירושלים. קיימת אפשרות שכל אותן שעות נמצא ברשותו האקדח, שבו ירה בהמשך ארבעה כדורים בפעיל הימין גליק. עובדי המסעדה לא עוברים בידוק בעת הגעתם אליה.

 

21:40. אחראי המשמרת משחרר אותו מהעבודה. במקום לחזור לביתו, חיג'אזי ככל הנראה מחכה בחוץ, וממתין ליציאתו של גליק בן ה-50 מכנס תומכי הר הבית שנערך במרכז למורשת בגין. 

 

22:10. חיג'אזי, פעיל ג'יהאד איסלאמי ששוחרר לפני שנתיים אחרי עשר שנים בכלא הישראלי, לבוש מדים שחורים - מדי המסעדה. עם יציאתו של פעיל הימין, שעומד בראש תנועת הליב"ה למען הר הבית, הוא פונה אליו ואומר לו: "אתה יהודה גליק?". עדת ראייה סיפרה גם כי אמר לו, "אני מצטער, אתה עצבנת אותי". מיד לאחר מכן, הוא יורה ארבעה כדורים ופוצע קשה מאוד את גליק, שמובהל לבית החולים שערי צדק.  

 

22:11. עדת הראייה מוריה חלמיש שחזרה ואמרה כי ראתה את האקדח מטווח אפס. היא סיפרה גם כי אשתו של גליק הייתה ברכב והורידה את הראש לשנייה כדי להתחבא.

"התחלנו לרוץ במעלה הרחוב וחיפשתי איפה אפשר להסתתר. כשראיתי את האופנוע חולף, חזרתי ליהודה וצעקתי למשטרה", סיפרה האישה. חיג'אזי נמלט על האופנוע שלו, ככל הנראה לביתו באבו טור.

 

שעות הבוקר. ממצאים שהושארו בשטח ומידע מודיעיני מהשב"כ מסייעים באיתורו המהיר של חיג'אזי. הימ"מ מגיע לביתו במזרח ירושלים ומאתר בחניה את האופנוע. בחיפושים נמצא גם אקדח. בהמשך הוכיחו בדיקות מז"פ כי האקדח הוא כלי הנשק שבו ירה חיג'אזי בגליק. 

 

7:10. המחבל פותח באש לעבר כוחות הביטחון. בחילופי האש, כוחות הימ"מ יורים למוות בחיג'אזי. ההערכה היא כי הפיגוע שביצע נעשה במתווה של מפגע בודד ולא כחלק מהתארגנות של אחד מארגוני הטרור. עם זאת, כוחות הביטחון מחפשים גורמים שייתכן שסייעו לו לבצע את זממו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד שחוסל, מועתז חיג'אזי
מומלצים