שתף קטע נבחר

להבין את המפה: לומדים לקרוא בכוכבים

תמיד תהיתם איך משפיעים הכוכבים על מערכות היחסים, איזה חיבור תורם להצלחה ולהישגיות, ואם כדאי לתת לאסטרולוגיה להנחות אותנו ביומיום? שלי רום מגלה את כל סודות המקצוע בסדרת כתבות חדשה - כתבה ראשונה

הגלגל הוא עגול ומחולק ל-12 המזלות, לכל מזל יש את המזל שנמצא ממול הנקרא גם המזל המשלים. שני המזלות הנמצאים האחד מול השני במפה יוצרים ציר. אותו ציר של שני מזלות יוצר ניגודים משלימים, או קטבים משלימים, והוא, למעשה, נתיב החיים שלנו, אותו ציר שבא לפתח אותנו.

 

מזל טלה (שהוא המזל הראשון) נמצא מול מאזניים ושניהם ביחד נקראים ציר העימות. טלה הוא ה'אני' האינדיבידואל וממול יושב המאזניים, הזוגי. כך דרך הצירה הנוכחי אנחנו למדים על ציר המערכות יחסים, מול עצמי, מול בן הזוג ומול השותפים. 

 

כדור הארץ מסתובב סביב צירו והקטבים הגיאוגרפיים הם שתי הנקודות על פני הגוף שדרכן עובר צירה סיבוב, שני הקטבים של כדור הארץ הם הקוטב הצפוני והקוטב הדרומי וכמו גם בקטבים אלו, קיימת ניגודיות כמו הניגודיות של המגנט משני צידיו. הקטבים והניגודים, עוזרים לנו להתפתח, ללמוד את כל אחד מהצדדים ולהתאזן. אנחנו לא יכולים ללמוד אהבה בלי לדעת שנאה, אנחנו לא יכולים לדעת אושר בלי לדעת עצב וכן הלאה.

 

כל שני מזלות השותפים בציר, משלימים ביחד ציר התפתחותי, העוסק בנושא לימודי אחד. הצד האחד עם השקפה אחת והצד השני עם השקפה קוטבית. המזל המשלים הוא המראה שלנו, הוא זה שבא ללמד אותנו את האנרגיה הקוטבית. כל ציר של מזל משלים, מסמל במפה הקוסמית התמודדות רבת השפעה בחיינו. אנו מושפעים מהמזל שממול באופן יומיומי, לעיתים אף מתנהגים בדיוק כמו המזל שממולו במקרים קיצוניים, לא יכולים לסבול את המזל שממול, "הוא השיעור של חיינו".

 

לפניכם רשימת המזלות המשלימים והשיעור שכל ציר מתפתח דרכו.

 

ציר טלה - מאזניים 1-7

זהו ציר מערכות יחסים בחיינו - ציר אש אוויר, קרדינלי, זכרי. מזל טלה, המזל האינדיבידואל, רודף העצמאות ומביא לעולם את הזרע של האש הראשונית, את הלידה מחדש. ממול, מזל מאזניים, סמל לזוגיות, רודף שלום, שיתוף והרמוניה ונחמד לעיתים באופן מאוס. האחד מול השני שניהם יוצרים קונפליקט של רצון וכמיהה זוגית, תלות, מול מימוש עצמי, לבדות וחופש. הטלה דואג לעצמו, לעיתים קוטף את כל הפירות עבור עצמו ושוכח לשתף, ומולו המאזניים, מזכירים לטלאים בכל פעם מחדש את מטרת העל של השיתוף והזוגיות.

 

הטלה מסמל את הבית הראשון במפה, את שלב הלידה מחדש, שלב התינוקות והאגוצנטריות, את ההתחלה החדשה. לעומת המאזניים, המסמל במפה את הבית ה-7 בית הזוגיות והשותפות, מסמלים את הלמידה של חיים יחד, יחסי החברה והשיתוף. וביחד גם המאזניים וגם הטלה ילמדו לבחור, ילמדו איזון.

 

ציר טלה-מאזניים נחשב ציר קרדינלי, ציר המניע את גלגלי העולם, הטלה פותח את הגלגל הראשון ואילו המאזניים פותח את חצי השני של הגלגל. שניהם מזלות שנאבקים למען המטרה, צד אחד נלחם למען העקרונות של עצמו (הטלה), וצד שני (מאזניים) שנלחם למען הצדק, ולא רק של עצמו אלא של החברה כולה והאחר בפרט.

 

כשציר טלה מאזניים (1-7) מודגש במפת לידה, אנו למדים על המאבק למען זכויות הפרט והכלל, למדים על חיזוק האינדיבידואל. זוגיות תהיה מודגשת בחיים, היא תהווה משמעות גדולה ואבן דרך בהתפתחות.

 

ציר טלה - מאזניים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ציר טלה - מאזניים(צילום: shutterstock)

 

ציר שור - עקרב 2-8

זהו ציר של כוח והישגיות - ציר מים ואדמה, קבוע, נקבי - העקרב והשור, יש להם את הכוח לבנות ולהשיג את החומר ואת הרוח. השור הוא החומרי ואילו העקרב רוחני, ולעיתים מתכחש לכסף תמורת עומק רוחני והתפתחות פנימית. השור בונה בית, את הגוף הפיזי, צובר הון עצמי.

 

העקרב הוא המזל השני בגלגל המזלות, יש לו את הכוח לבנות, להפוך 'יש' מאין. מרכז חייו סובבים סביב הרכוש, הכסף והבית. השור זקוק לביטחון רגשי וחומרי, הוא אחראי לחמשת החושים, לפיזיות. העקרב, בעל כוח רצון, כוח שליטה, שואל את השאלות, מעמיק בידע הנסתר, רוצה לדעת מה מסתתר מאחורי הקלעים. יש לו כוח סבל, להרוס ולהתחיל מהתחלה, תמורת העיקרון. הוא שואל שאלות ברומו של עולם וזקוק לידע, צימאון רוחני ופסיכולוגי. העקרב בודק תמיד את אמינות החומר, אין לו שום בעיה להמית כל חלקה פורייה בחקרנות ובצורך לבדוק את הסביבה ואמינותה. היצר הוא שמניע את העקרב, על כן קשה לו לפעול מתוך חיים מסודרים ופשטותחומרית. ולעומת זאת, השור נחרד מכך וזקוק לביטחון בכל מחיר, אוסף את רכושו לאטובטוח ואינו סובל טלטלות.

 

העקרב והשור מסמלים את סולם הערכים של האדם, את הגבולות, את השליטה. השור מסמל את הבית השני במפה, בית הרכוש, בית הפיזיות, המקצוע שאנו רוכשים. ואילו בית 8 מציין את הרבדים הפסיכולוגיים של האדם, את הפסיכולוגיה, עומק הנפש.

 

כשציר 2-8 יהיה מודגש במפה, נלמד את היחסים מול קבלה ונתינה. נלמד על הכוח שלנו, על הדרך לשלוט בעצמנו ועל הדרך שבה אנו צריכים לשחרר את האחר מן השליטה שלנו. נלמד להתעלות מעל ה'יצר' בכל משמעויותיו. נלמד על החוזק ואל חולשותינו. זהו ציר שילמד אותנו על מעגלי מוות ולידה, השור ילמד מן העקרב להעמיק ברמת הרוח, לתת בסתר. ואילו העקרב ילמד מהשור לצבור רכוש ולשמר את מה ש'יש'.

 

ציר שור עקרב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ציר שור עקרב(צילום: shutterstock)

 

ציר תאומים - קשת

זהו ציר הידע והאינטליגנציה, ציר אוויר אש, משתנה, זכרי. אחרי שבנינו את עצמנו ואחרי שהתחברנו לכוח של עצמנו, הגיע זמן הרחבת האופקים. התאומים הוא עכבר העיר והקשת עכבר הכפר. התאומים הוא פריק של ידע מוכח, ניזון מהעברת מסרים, תקשורת יומיומית זמינה, יבוא ויצוא, נסיעות ושליחויות. ממולו הקשת, הפילוסוף של המפה, עבורו כל ידע הוא מטמון, האוניברסיטה של הידע הגבוה, עומק החקרנות. הקשת תר את העולם, אוסף ומלקט ידע וטומן אותו בחובו. התאומים כמו תחנת ממסר, ידע זמין וקל, מלקט את הידע מקורסים, מהמדיה, מהעיתונות, מוכר את הידע ברבים, לעומת הקשת, שהוא מאוד סלקטיבי. התאומים מחובר לשכל והקשת מחובר לאמונה. הקשת לומד מהעולם כולו, מהחוויה ומהטבע ואילו התאומים לומד מירידה לפרטים, מהמדע.

 

כשציר 3-9 יהיה מודגש במפה נקבל את מתנת הידע, נצא למסע של התפתחות ואינטליגנציה, למידה ולימוד ילוו אותו בכל חייו, מסע עולמי, חיפוש האמת והחשיבות תהיה בדגש על הדיוק והעובדות. תאומים מלמד את הקשת, לרדת לעם, להישאר עדכני, רלוונטי, נאמן למקורות. קשת מלמד את התאומים להיות אינטואיטיבי, להאמין בעצמו.

 

ציר תאומים קשת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ציר תאומים קשת(צילום: shutterstock)

 

ציר סרטן - גדי

זהו ציר הזהות - ציר אדמה, מים, קרדינלי, נקבי. ציר המסגרת שבונה אותנו ומצמיחה אותנו מהתא המשפחתי ועד הקריירה. הסרטן הוא הילדותי, הביתי המשפחתי, בונה עבורנו את עולמנו הפנימי ואת הזהות הראשונית, את המוצא שלנו ואת התרבות שלנו. לעומתו הגדי, מלמד אחריות, מעמד, קריירה, יוקרה, כוח ועצמה השתלבות בתוך הקהילה. הגדי עמל כדי להשיג את המטרות, את פסגת השאיפות, את מעמד הנכסף, בונה את שמו הטוב מול החברה.

 

כשציר 4-10 מודגש במפה, יהיה עיסוק במשפחתיות, שורשים, במוצא, בשייכות, האדם יהיה עסוק בזהות של עצמו, בחיבור למקורות. יהיה חיבור לקהילה לקריירה, או למשפחה. תהיה לחימה הישרדותית על התנאים, תהיה דאגה למשפחתיות ולמעמד באופן תמידי.

 

ציר הסרטן והגדי מגלם את הציר הקונפליקט בין המשפחה מול הקריירה והעבודה. הטוטאליות ששניהם חולקים בה מתבטאת לעיתים באשמה, רגישות גבוהה ואמוציונליות. זהו ציר קרדינלי, הפורץ גבולות ומאפשר לקחת את האחריות לידיים, להפוך בוגר ואחראי, להתמודד עם קשיים ולהתגבר על מכשולים. הגדי מלמד את הסרטן את הסמכות, את היציאה מתוך הקונכייה, אל העולם, לשמור על גבולות, ללמוד שליטה עצמית, להנהיג ולהיות בוס. הסרטן מלמד ומזכיר לגדי את הרגישות, את השורשים שממנו הוא בא, מלמד אותו על חום ואהבה תזונה והזנה. הסרטן מזכיר לגדי את הילד הפנימי השוכן בתוכו ומאפשר לו לגעת ברבדים העמוקים ביותר של נפש האדם.

 

ציר סרטן וגדי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ציר סרטן וגדי(צילום: shutterstock)

 

ציר אריה - דלי

זהו ציר בימת החיים, ציר האני - ציר אש אוויר, קבוע, זכרי. הגענו לשלב בו אנו עולים על בימת החיים, מוציאים את הכישרון שלנו החוצה, מגשימים את עצמנו ובונים את האגו. האריה, הוא שחקן החיים, הוא משחק את תפקיד חייו בלהט ותשוקה ומסתובב בעולם כאילו היה 'מלך'- בונה לנו את האגו, את הכבוד העצמי, את המיוחדות האישית. לעומתו הדלי בונה לנו את האידיאלים, את הקדמה, מחבר אותנו להשראה עליונה, מאמין במטרה של אומה שלמה, מייצג את האחדות, אהבה אוניברסלית, ללא עטיפה מזהב.

 

הדליים מייצגים את החברה, פועלים עבור השינוי, מפתחים את האדם ומחבר אותו לאנטנות של הידע הגבוה, של החיבור לגלובלי, הקשר בין קצוות העולם. לעומת האריה שזקוק לאהבה אישית, למימוש עצמי ולהכרה. הדלי הוא הכלל ואילו האריה הוא האינדיבידואל. הדלי אוניברסלי, ללא יחס אישי, ללא דעות קדומות, ללא תנאים, כולם שווים. האריה, בונה את הזהות האישית ודואג לגאוות היחידה. האריה ילמד את הדלי, אהבה אישית, זהות אישית, אינטרס אישי ואילו הדלי ילמד את האריה, אובייקטיביות, ארגון למען הכלל, חשיבה ברבים, חיבורים בין אנשים ושיוויון.

 

כשציר 5-11 מודגש במפה, האדם יעבור תהליך של התמרה עצמית, יעבוד על הזהות של עצמו תוך כדי הטבעת חותם בעולם. תהיה תרומה לכלל ולחברה, תוך הגדרת אידיאלים ואולי אפילו לחימה עליהם.

 

ציר בתולה - דגים

זהו ציר הקדושה או ציר השלמות - ציר אדמה מים, משתנה, נקבי. הגענו לשלב השירות עבור הכלל, של החיבור בין הגוף לבין הנפש, אנחנו עוברים התמרה פיזית. הבתולה הגיעה לעולם לבדוק בדקדקנות את התוצר ומוכנה להקריב את עצמה לשרת את הרעיון, היא מדויקת, שכלתנית, פרקטית, יורדת לפרטים הקטנים ביותר, דקדקנית ומחושבת. הדגים מבולבל, נטול היגיון, רגיש, ללא אגו, רוחני ויצירתי, מפליג בעולמות של פנטזיה ואהבה.

 

הבתולה, מתקנת, מבקרת, שכלתנית, טכנית, משפרת ופועלת באופן קדחתני כדי להשיג את מטרת השלמות בכל תוצר. הדגים חולם על עולם הרמוני ונטול כאב וסבל, מתמזג עם הצלילים, מעוניין לרפא, לאהוב ולהתמסר. הבתולה, מלמדת לעשות סדר, מאבחנת, איננה שוגה באשליות, פרקטית וחדה וצנועה. לעומת הדגים שמסוגל לבטל את עצמו, לשנות את עורו ולצאת מגדרו כדי לעזור, לטפל. הבתולה מלמדת את הדגים צניעות דרך הפרטים, טוהר מידות וניקיון. הדגים יזכיר לבתולה את הרגש, האלוהות, את הנשמה.

 

ציר בתולה דגים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ציר בתולה דגים(צילום: shutterstock)

 

כשציר 6-12 יהיה מודגש במפה, האדם יתעסק בשירות הציבור, בריפוי ובחיבור בין הגוף ובין הנפש. תהיה ביקורת ושליטה, למידה של סליחה וויתור. נלמד סדר מול בלגן, קבלה מול נתינה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גלגל המזלות
צילום: shutterstock
צילום: ענבל מרמרי
שלי רום
צילום: ענבל מרמרי
מומלצים