שתף קטע נבחר

צילום: אסף קמר, AFP, EPA

אבו מאזן: סגירת הר הבית - הכרזת מלחמה

תגובה חריפה של הנשיא הפלסטיני, שעלולה ללבות את האש. לאחר סגירת מסגד אל-אקצה בעקבות ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק, מסר דוברו של אבו מאזן: "ישראל אחראית להסלמה המסוכנת, המקומות הקדושים הם קו אדום"

סגירת הר הבית גם למתפללים מוסלמים, לאחר ניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק, מובילה לתגובה חריפה מצד נשיא הרשות הפלסטינית - שעלולה ללבות את האש עוד יותר. אבו מאזן אמר היום (ה') כי הרשות מטילה על ממשלת ישראל את האחריות להסלמה "המסוכנת" בירושלים, וגינה את "הכרזת המלחמה הישראלית".

 

לדברי אבו מאזן, ההסלמה הישראלית הגיעה לשיאה עם סגירת מסגד אל-אקצה בפני מתפללים מוסלמים. דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, מסר בשמו את ההודעה ואמר כי ירושלים והמקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות הם קו אדום שהפלסטינים לא יסכימו לפגיעה בו. 

 

אבו רודיינה התייחס להחלטה של ישראל למנוע כניסה להר הבית גם ממתפללים מוסלמים ואמר כי מדובר בקריאת תיגר בוטה ובהתנהגות מסוכנת שעלולה ליצור עוד מתיחות, להביא לחוסר יציבות וליצור אווירה שלילית ומסוכנת. הוא הוסיף כי הפלסטינים ינקטו את כל האמצעים המשפטיים כדי להעמיד את ישראל לדין ולעצור את התקיפות הישראליות החוזרות ונשנות.

מתיחות במזרח ירושלים, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מתיחות במזרח ירושלים, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)
 

בנוסף, הפציר בקהילה הבינלאומית "לנקוט צעדים באופן מיידי כדי לעצור את התוקפנות הישראלית, כיוון שהמשך התקיפות האלו וההסלמה הישראלית החמורה הוא בגדר הכרזת מלחמה נגד העם הפלסטיני והמקומות הקדושים לו ולאומה הערבית והאיסלאמית".

 

במקביל קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון מיוחד בלשכתו בהשתתפות שר הביטחון, השר לביטחון פנים, ראש השב"כ, מפכ"ל המשטרה, המשנה לפרקליט המדינה וראש העיר ירושלים. "אני רוצה לשלוח איחולי החלמה מלאה ליהודה גליק ומבקש לשבח את שב"כ והמשטרה על הפיענוח של מעשה הטרור הזה", אמר. "אנחנו לפני גל הסתה של גורמים איסלאמים רדיקליים ושל אבו מאזן. עדיין לא שמעתי מהקהילה הבינלאומית מילה אחת של גינוי נגד דברי ההסתה".

 

נתניהו הוסיף: "המאבק כאן יכול להיות ארוך וממושך. שום צד לא צריך לקחת את החוק לידיים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
יהודה גליק צופה על הר הבית, ב-2010
צילום: EPA
צילום: EPA
אבו מאזן
צילום: EPA
מומלצים