שתף קטע נבחר

אם יש לך שמש

כאשר אדם נולד נקבע מזל לידתו על פי מיקומה של השמש בגלגל המזלות. שלי רום מסבירה איך משפיע מיקום השמש על כל מזל ולמי היא מביאה אהבה, למי יוקרה ולמי כשרון, כסף והצלחה? בית ספר לאסטרולוגיה

השמש היא המאור הגדול והירח המאור הקטן. בגוף האדם, כמו ביקום, מתקיימות שתי מערכות: מודע ותת-מודע, השמש שולטת על המודע והירח שולט על התת מודע. השמש מייצגת את עוצמת החיים, את האגו, את החיוניות, את הנוכחות, את הכאן והעכשיו, את הנראות.

 

 

אור השמש מאיר בגבורה, דרכו מתגלות כל תכונות המלכות, אהבה, עוצמה, שליטה, יופי וכמובן, אגו. אש בעוצמה לא נכונה יכולה להפוך לאהבת כבוד, אהבת סמכות וקידוש האגו.

 

דרך אור השמש מתגלות כל תכונות המלכות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
דרך אור השמש מתגלות כל תכונות המלכות(צילום: shutterstock)

 

המסע של השמש

נקודת השוויון האביבית מתרחש תמיד באפס מעלות במזל טלה, המזל הראשון בגלגל המזלות. על פי התפיסה אסטרולוגית, השמש מתחילה את המסע השנתי שלה בזמן האביב, ב-21.3 ומסיימת את המסע במזל האחרון, מזל דגים, אשר סוגר 360 מעלות בזמן של 365 ימים.

 

כל מזל בקונסטלציה השמימית, יושב בבית. כל בית משתרע על 30 מעלות מתוך 360 מעלות - סך הכל 12 מזלות. מסע השמש נע בניגוד לכיוון השעון, הוא מתחיל בחלק המזרחי של המפה, שם זורחת השמש. ומתקדמת מעלה אחת בכל יום כך שנדרשת לה שנה להקיף את גלגל המזלות והיא שוהה בכל מזל שלושים יממות וכעשר שעות. תהליך יומי נוסף עוברת השמש בזריחתה ושקיעתה כך שבכל יום היא מקיפה את גלגל המזלות.

 

האדם מגיח לעולם בשעה מסוימת במשך היום – כך נקבע המזל העולה. על פי מיקום השמש במסע היומי שלה, נקבע מזל האופק של האדם - המזל העולה.

 

מיקומה של השמש במפה שופכת אור על האדם, מגלה לנו מי הוא, איך הוא מתנהג מול העולם. השמש מגלה את דמות האב, מלמדת אותנו על האגו. מיקומה של השמש במפה מגלה לנו את סודות האהבה בחיינו. ככל שהשמש זורחת יותר במפת לידתנו כך נוכל ללמוד על מערכת הנתינה בחיינו.

 

השמש, כמו אב גאה, אחראית על הנתינה, גורמת ליקום לפעום ולנשום. אחראית על צבעיו המשתנים של היקום, היא מאירה ומגלה את כל התמונה, את כל החסרים ואת היכולת שלנו לעמוד מול העולם. השמש, היא לב לבה של המפה האסטרולוגית ולא בכדי הלב נשלט בגוף הפיזי על ידי השמש.

 

השמש משקפת את ה'אני' השלם. מיקום השמש מיצג אותנו במרכז ומסביבנו העולם סובב. השמש מייצגת את הנראות שלי כלפי העולם. כשהשמש איכותית במפה, האדם יהיה בעל ביטחון עצמי, אמון בעצמו ואמונה במסלול חייו. השיעור הראשון שלי במפה יתרכז במיקום השמש במפה.

 

אש

השמש משתייכת לקבוצת יסוד האש, מסת השמש היא 99.86% מכלל המסה הידועה של מערכת השמש והשפעתה על הגופים השונים בה רבה מאוד. כוח המשיכה הרב של השמש מושך חומר פנימה, ואילו רוח השמש, שנפלטת כתוצאה מהפעילות התרמו-גרעינית, דוחפת את אותם הגופים החוצה.

 

כוכבי הלכת במערכת השמש סובבים במסלול יציב סביב השמש, כאשר כוח הכבידה של השמש הוא הכוח המחזיק אותם במסלול, ומונע מהם לברוח לחלל הרחוק. מסלולי הגופים נקבעים על ידי האינטראקציה הכבידתית בין כל הגופים במערכת השמש, אם כי השמש עצמה היא הגורם הדומיננטי. המסלולים הם מסלולים אליפטיים קפלריאניים. יתרה מזאת, האנרגיה של קרינת השמש תומכת בכדור הארץ ומניעה את האקלים ומזג האוויר הגלובלי.

 

השמש ידועה גם בשם "חמה", מכונה בשם הלטיני סוֹל (Sol) או בשם היווני הֶלְיוֹס (Helios). הסמל האסטרולוגי והאסטרונומי של השמש מורכב מעיגול שבמרכזו נקודה - סמל השמש - על אף שנראה שהסמל מציין את מיקום השמש במרכז מערכת השמש, הוא קדם לתפיסה ההליוצנטרית.

 

בזמן ליקוי חמה, השמש מורידה את המסך ועומדת בציר קוסמי מול הירח. הירח לוקח פיקוד ומאפשר לנו בשקט לסיים תהליכים, לתקן מחדלים ולרדת לעמקי תת המודע.

 

האם אצלכם השמש יוקרתית? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
האם אצלכם השמש יוקרתית?(צילום: shutterstock)

 

במזלות ובבתים

השמש בטלה - נחשבת יוקרתית. בתקופת האביב השמש איכותית ביותר. הטלאים נהנים משמש שמלטפת להם את האגו, מוחצנים וראשוניים ואוהבים לפעול לבד. כאשר השמש בבית 1 או במזל טלה, אדם מאמין בעצמו, מרשים במיוחד, מקרין סמכות, אוהב את החיים ואוהב התחלות חדשות. שמש על האופק וגם בבית 1 בטלה, תורמת להצלחה ופרסום.

 

השמש בשור בבית 2 - מעניקה יוקרה, כשרון, יצירתיות, הופעה יפה ומרשימה. לאדם ערך אישי, כבוד ונדיבות. ישנה שליטה טובה בגוף.

 

השמש בתאומים בבית 3 – ידע וסקרנות, חופש, תקשורת, מוח מפותח ורעב ללימודים, שמירה על עדכנות חדשותית. השמש בתאומים תזכה את האדם בידע וקליטה מהירה, צורך בגיוון וגירויים, רומנטיקה תקשורתית, חינוך והוראה. האחים של אותו אדם ימשכו תשומת לב.

 

שמש בסרטן בבית 4 – אדם הגדל בבית חם ואוהב, אופי האדם יושפע מאופי משפחתו ודמות האב תהייה משמעותית. הצלחתו תהיה טובה במיקום מולדתו. עולם הרגש אצל אדם זה יהיה עשיר, מפרגן וקשוב. אם השמש בנקודת ה- IC (בנקודת הרבע הראשון של המפה) האדם יהיה ממגנט במיוחד.

 

שמש במזל אריה - תכונותיה של השמש הן תמצית תכונות מזל אריה. כשהשמש נמצאת במפה במזל אריה היא באיכותה הנעלה ביותר, זוהי תקופת הקיץ, השמש בשיא עוצמתה, הימים ארוכים והלילות קצרים, האריות כמו השמש, אוהבים לתת, אוהבים במה, אוהבים להיות במרכז ומכורים להצלחה. השמש בבית 5 – מובילה לאנשים יצירתיים במיוחד, רומנטיים, אוהבי ילדים ועם כריזמה אישית.

 

השמש בבתולה בבית 6 – אנשים אלו עוסקים בבריאות ובחיבור בין הגוף לנפש. הם בעלי יכולת נתינה גדולה, נותני שירות ויודעים להעביר מידע, אולי אפילו מורים או מטפלים. שמש בבתולה מרמזת על רגישות בלב ובגב. אוהבי ילדים וחיות, מוקפים באנשים חשובים ומוצלחים.

 

באיזה מזל היא מסמלת חיבור בין גוף ונפש? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
באיזה מזל היא מסמלת חיבור בין גוף ונפש?(צילום: shutterstock)

 

השמש במאזניים - נחשבת נפולה. בתקופת הסתיו, השמש נחלשת, הימים מתקצרים. המאזניים חזקים בשיתוף פעולה, שואפים לזוגיות הרמונית ולעיתים אף תלותיים או מחפשים אנשים בעלי כוח ושליטה, מישהו להישען עליו. חשוב לאנשי שמש במאזניים להימשך לדמות נערצת או מוערכת (השמש מסמלת את בן הזוג במפה) ולעיתים הם מתקשים בהחלטות. שמש בבית 7 – ישנה חשיבות עליונה לזוגיות, שותפות ומערכות יחסים. האדם ייצור קשרים ויקפיד לשמור על הרמוניה. זהו אדם נעים הליכות, עם אופי נדיב לעיתים נדיב מידי. ההורים לרוב זוגיים.

 

השמש בעקרב או בבית 8 – אנשים בעלי יכולת פסיכולוגית גבוהה, מרגישים וחשים את הסביבה. זקוקים למחקר ולעומקים, לדעת את הסיבות המסתתרות מאחורי הסיפור, נמשכים לסודות ולמסתורי האדם. אנשים אלו ממגנטים, טוטליים, בעלי יכולת נתינה אבסולוטית וזקוקים למערכת יחסים כזו. יש להם יכולת לעזור ולהיות קשוב לאחרים.

 

שמש בקשת או בבית 9 – השמש נמצאת ביסוד האש, על כן, פועלת במיטבה וממזלת את האדם. האדם מפותח מאוד, מאמין בעצמו, בעל ידע נרחב, לרוב לומד וסקרן מטבעו וזקוק לחופש תמידי. זהו אדם הזקוק לצאת למסע של חייו ולחקור את העולם החיצוני. אנשים עם שמש בקשתסומכים על עצמם מאוד ובגלל שהם אופטימיים הם ממגנטים שפע והצלחה.

 

השמש בגדי בבית 10 – אדם יוקרתי, מקרין סמכות ואצילות וממגנט את הסביבה, במיוחד אם השמש יושבת על נקודת ה-MC. אדם בעל חזון, זקוק להצלחה בחייו, שמו הולך לפניו והוא מטפס בסולם הדרגות, בדרך כלל. דמות האם דומיננטית ומשפיעה על חייו. השמש בדלי נחשבת חלשה. בתקופת החורף הימים קצרים והלילות ארוכים. הדליים לא אוהבים את אור הזרקורים, מטרתם היא לפעול למען החברה מאחרי הקלעים, הם נטולי אגו ושליטה. שמש בבית 11 – אנשים אינטליגנטיים במיוחד, בעלי אידיאלים ברורים, לוחמים למען עקרונות ורואים את בני האדם שווים ועל כן, לעיתים יחשבו כמתנשאים. הם אנשים בעלי כריזמה טבעית, המשפיעים על הסביבה, בעלי יכולת וורבלית גבוהה, יצירתיים, נדיבים ואוהבים. השמש הדליית שונה מן הקונבנציונלית, האדם יוביל דעות שונות, יאמין בעצמו ויהפוך פורץ דרך.

 

שמש בדגים בבית 12 – כשהשמש בבית 12 ישנה שמירה עליונה ותמיכה בשעת צרה. לרוב הם אנשים פופולריים ומוחצים, ממגנטים ובעל השפעה יוצאת דופן. אנשים רוחניים, בעל נדיבות שעלולה לעיתים להיות מופרזת, אוהבים לעזור ולטפל. שמש בבית 12 יוצרת אדם שנראה כאילו לקוח מספר אגדות. ישנה רגישות גבוהה, שלעיתים מוקצנת בפחדים וחרדות, ואולי סודות וסיפורי דרמטיים. השמש לעיתים מבודדת במיקום זה ולכן האדם יהיה מאוד סגור או מאוד פופולרי, שכן שמש בבית 12 יש לה את היכולת להגיע לקהל רב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ידע ששם את העולם בכף ידך
צילום: shutterstock
צילום: ענבל מרמרי
שלי רום
צילום: ענבל מרמרי
מומלצים