שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פי 3 מאוקטובר רגיל: ת"א שיאנית הגשם

  סוף שבוע רטוב הוביל לכמויות גשמים מרשימות בתחילת חורף תשע"ה. גם בעוטף עזה נהנו מהגשם, באילת לא ירדה טיפה. הטבלה המלאה בפנים

  חודש אוקטובר היה גשום במיוחד ובכמה מקומות בארץ, כמו תל-אביב, ירדה כמות משקעים הגבוהה פי שלושה מהממוצע לחודש זה. בתל-אביב ירדו לא פחות מ-98 מ"מ של גשם והיא לא רק זוכה לתואר העיר העברית הראשונה, אלא גם לעיר שבה ירד הכי גשם בעונת הגשמים הנוכחית. במקום השני נמצא מצפה חרשים שבגליל עם 74 מ"מ של גשם, פי 2 מהממוצע לחודש אוקטובר ואת השלישייה הראשונה סוגר החי בר שעל הר הכרמל עם 68 מ"מ של גשם, נתון שמהווה גם הוא פי 2 מהממוצע לחודש זה.


  כמויות הגשם באוקטובר

  כמויות הגשם באוקטובר
  יישוב כמות גשם במ"מ באוקטובר 2014 ממוצע לחודש אוקטובר
  נהריה 48 29
  חיפה (אוניברסיטה) 48 36
  חורשים 66 35
  תל אביב 98 34
  נתב"ג 48 24
  כפר גלעדי 43 24
  צמח (כנרת) 41 14
  קדומים 54 22
  ירושלים (מרכז) 18 14
  באר שבע 12 9
  ערד 6 7
  אילת 0 4

   

  מנתונים שמסר ד"ר עמוס פורת, ראש אגף אקלים בשירות המטאורולוגי, עולה כי במהלך החודש שעבר היה מספר גדול יחסית של ימי גשם, אולם ברובם הכמויות לא היו גדולות. הכמויות המשמעותיות ביותר היו באירוע הגשם שהיה בסוף החודש ושנמשך גם בתחילת נובמבר.

   

  בצפון הארץ ובמרכזה נמדדו בחלק גדול מהאזורים 50-20 מ"מ, בהשוואה לממוצע רב שנתי של 35-15 מ"מ. אולם בכמה מקומות כמויות הגשמים היו גדולות יותר, והיו הבדלים ניכרים בין מקומות קרובים. בתחנת המדינה בקריית שאול שבצפון תל-אביב נמדדו 98 מ"מ של גשם בזמן שבדרום תל-אביב נמדדו 67 מ"מ ובבית דגן רק 22 מ"מ.

   

  הצפות בתל אביב ובגני תקווה בסוף השבוע    (צילום: מוטי קמחי ונפתלי יחילצ'וק)

  הצפות בתל אביב ובגני תקווה בסוף השבוע    (צילום: מוטי קמחי ונפתלי יחילצ'וק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


   

  נתוני הגשם מתייחסים לחודש אוקטובר בלבד ואינם כוללים את הגשמים המעטים שירדו בשבת והיום. אחרי יום שמשי יחסית, הלילה צפוי לרדת גשם בצפון הארץ ובהדרגה הוא יתפשט למרכז. יש סיכוי לסופות רעמים בודדות. מחר יירד גשם לפרקים בצפון ובמרכז, והממטרים צפויים להימשך עד יום רביעי.

   

  תושבי עוטף עזה, שסבלו מגשם הרקטות בקיץ, נהנו מלא מעט גשם בחודש שעבר. באזור עוטף עזה ובצפון מערב הנגב ירדו 50-30 מ"מ, כמויות שהן פי 4-2 מהממוצע לחודש אוקטובר. אבל היו גם מקומות שבהם לא ירד גשם כלל או שירדה כמות נמוכה. בערד ירדו 6 מ"מ של גשם בלבד ואילו באילת תושבי העיר והתיירים לא זכו לטיפה אחת של גשם.

   

  חודש אוקטובר לא היה רק גשום מהממוצע, אלא גם קר מהרגיל. בחודש שעבר הטמפרטורות היו נמוכות בחצי מעלה עד מעלה אחת ברוב אזורי הארץ ובהרי הצפון הטמפרטורה הייתה נמוכה ב-1.5 מעלות מהממוצע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים