שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AFP

הפצוע האלמוני זוהה בזכות הטלפון הנייד

אנשי איחוד הצלה קיבלו לידיהם אמש טלפון מזירת הפיגוע והשוו בין תמונות במכשיר לבין הפצוע. כך זוהה שלום בעדני, שהוריו הוזעקו לבית החולים וזיהו אותו באופן ודאי. סבו של הפצוע - חבר מועצת חכמי התורה בש"ס

במשך תשע שעות שכב שלום בעדני, תלמיד ישיבה בן 17 מירושלים, במצב אנוש בבית חולים הדסה עין כרם ובסטטוס של "אלמוני". בעדני הגיע להדסה אחרי שנפצע בפיגוע הדריסה שהיה אתמול (יום ד') בשעות הצהריים בעיר. אמש מסרה דוברת בית החולים שהוא זוהה לאחר שאותרו בני משפחתו והם שוהים כעת לצדו ביחידה לטיפול נמרץ. הוא זוהה בעזרת טלפון נייד שמצאו אנשי איחוד הצלה בשעות הערב, והם השוו בין התמונות שנמצאו בו לבין הפצוע. המשטרה איתרה את הוריו שהוזעקו לבית החולים וזיהו אותו באופן ודאי.

 

בעדני הגיע לבית החולים במצב אנוש עם פגיעת ראש קשה ונשקפת סכנה לחייו. אנשי בית חולים הדסה עין כרם לא מצאו שום מסמך שרמז על זהותו או הסגיר אותה. ככל שחלפו השעות מאז הפיגוע, ואיש לא דרש בשלומו, התגברה התעלומה סביב זהותו. בהנהלת המרכז הרפואי אמרו כי הזיהוי שלו אינו באחריותם ובכל מקרה הם מעניקים לו טיפול מסור. עם זאת, נוצר קשר בינם לבין הגופים הרלוונטים כדי לנסות ולגלות מי האיש. בית החולים יצר קשר עם המשטרה ועם השב"כ כדי לבדוק מולה מידע בנוגע לנעדרים.

 

ככל הנראה, בעדני רכב על אופניים כאשר נפגע על ידי המחבל. הוריו לא דאגו לו משום שידעו שהוא אמור לשוב הביתה מאוחר בלילה. בעדני הוא נכדו של חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלמה בעדני. בין המבקרים שהגיעו לבית החולים היה גם ח"כ אלי ישי.

 

 

 

הרכב אחרי פיגוע הדריסה. הפצוע רכב ככל הנראה על אופניים (צילום: AP) (צילום: AP)
הרכב אחרי פיגוע הדריסה. הפצוע רכב ככל הנראה על אופניים(צילום: AP)
 

רפ"ק ג'דעאן אסעד שנרצח בפיגוע היום, עם בנו (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
רפ"ק ג'דעאן אסעד שנרצח בפיגוע היום, עם בנו(צילום: באדיבות המשפחה)

אברהים אל-עכארי בן ה-38 ממחנה הפליטים שועפט, שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים, הוא אב לחמישה ילדים ואחיו של מוסא אל-עכארי, אסיר משוחרר שגורש לטורקיה בעסקת שליט והיה חבר בחוליית חמאס שרצחה ב-1992 את שוטר מג"ב ניסים טולדנו. אתמול נכנס אל-עכארי עם רכבו לתחנת הרכבת הקלה ודרס את כל מי שהיה בדרכו.

 

רפ"ק ח' ממשמר הגבול וארבעה לוחמים שהיו עמו ירו וחיסלו את המחבל. "הוא פתח את הדלת, ברח עם מוט ברזל, והתחיל להכות כלי רכב ואזרחים. בשלב שהוא הבחין בנו הוא החל לרוץ לעברנו. ביצענו ירי על מנת לנטרל אותו. אין לי צל של ספק שכל לוחם היה פועל בדיוק באותה צורה", סיפר רפ"ק ח', ששלח את תנחומיו למשפחתו של רב-פקד ג'דעאן אסעד מבית ג'אן שנרצח בפיגוע.

 

מיגון לתחנות הרכבת הקלה

בעקבות פיגוע הדריסה שבו נרצח אסעד ועל רקע החרפת המצב הביטחוני בירושלים, כינס אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו התייעצות מיוחדת בהשתתפות שר הביטחון, השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה וגורמים מקצועיים נוספים. בינתיים החל מיגון תחנות לאורך ציר הרכבת הקלה בירושלים, הראשונה שבהן בגבעה הצרפתית, במטרה למנוע פיגועי דריסה. את המיגון מבצעת המשטרה בשיתוף חברת "סיטיפס" והעירייה.

 

מחסומי הבטון הוצבו בהנחיית מפקד משטרת מחוז ירושלים משה (צ'יקו) אדרי שאמר שהיום "יכול לקרות פיגוע נוסף במתווים שונים. אנחנו אמנם רואים ירידה משמעותית בכל מוקדי הפרות הסדר, אבל לצערי אנחנו חווים כל שבוע פיגוע דריסה כחלק מהתחממות הגזרה". מחסומי בטון הוצבו עד כה סמוך לתחנות ההסעה בגבעת המבתר ובהמשך יוצבו סמוך לתחנות ההסעה לאורך ציר חיים בר לב וחיל ההנדסה וכן ברחוב יפו ובשדרות הרצל.

 

מפקד המחוז הדגיש כי משטרת ירושלים בסיוע לוחמי מג"ב וכוחות התגבור הארציים, תמשיך בפריסה ובהיערכות המוגברת בכל רחבי ירושלים ובדגש על מזרח ירושלים ונקודות החיכוך. לסיום הנחה מפקד המחוז את המפקדים להמשך הידברות עם ההנהגה המקומית בשכונות מזרח ירושלים, וקרא לכלל הציבור ולמנהיגים המקומיים לגלות איפוק ואחריות.


פורסם לראשונה 05/11/2014 22:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים