שתף קטע נבחר

נטמן קצין מג"ב שנרצח בפיגוע הדריסה בירושלים: "זכות למדינה שאלה הם שוטריה"

ביישוב בית ג'אן השתתפו אלפים בטקס ההלוויה הממלכתי של רב-פקד ג'דעאן אסעד, שנרצח בתחנת הרכבת הקלה בבירה. המפכ"ל דנינו ספד: "הוא היווה דוגמה ללוחמים ולחבריו לעבודה". אהרונוביץ': "חיים שלמים נגדעו באחת"

אלפים ליוו בצהריים (יום ה') למנוחת עולמים את לוחם משמר הגבול רב-פקד ג'דעאן אסעד מהיישוב בית ג'אן, שנרצח אתמול בפיגוע הדריסה בירושלים. בשעות הבוקר הובא ארונו לבית התפילה ושם קוננו עליו הנשים, ואחר כך נערך הטקס הממלכתי ברחבת בית העם ביישוב. בראש המספידים היו השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' והמפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו.

 

"חיים שלמים נגדעו באחת, בגלל טרור שמכה בקורבנות באכזריות רבה", אמר השר אהרונוביץ'. "הטרור הרצחני מבית היוצר של הרשות הפלסטינית והעומד בראשה, של חמאס, של התנועה האיסלאמית, הצליחו להגיע גם לבית ג'אן. הוא נטל מכם, המשפחה היקרה, את הלוחם והקצין המוערך ממשמר הגבול".

 

המפכ"ל דנינו אמר כי המשטרה והמשפחה "מתאחדות בעצב וגעגוע". לדבריו, "הוא אדם מיוחד, הוא היווה דוגמה ללוחמים ולחבריו לעבודה. בלט בעשייתו והוערך מאוד על ידי מפקדיו. זו גאווה וכבוד שקצינים כמו ג'דעאן משרתים במשטרת ישראל. זוהי זכות למדינה וזכות לחברה שאלו הם שוטריה.

ארונו של רפ"ק אסעד נישא על ידי שישה קציני מג"ב (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ארונו של רפ"ק אסעד נישא על ידי שישה קציני מג"ב(צילום: אביהו שפירא)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו בהלוויה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו בהלוויה(צילום: אביהו שפירא)

"משטרת ישראל מרכינה היום ראש וזוכרת. לאור מורשתו של ג'דעאן אנחנו נמשיך לבצע את משימותינו. בדבקות ובשליחות. נמשיך לפעול בעוצמה ובנחישות על מנת להשיב את תחושת הביטחון האישי לאזרחי מדינת ישראל ובראשם אזרחי בירת מדינת ישראל ירושלים.

 

"אנו עדים בחודשים האחרונים לניסיונות חוזרים ונשנים של ארגוני טרור ובודדים לפגוע בשגרת החיים בירושלים בירתנו. משטרת ישראל תמשיך להוביל את השתת הסדר והביטחון בירושלים".

 

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, ספד אף הוא לאסעד: "אתה מצטרף לגדוד הדממה של משמר הגבול. גדוד המונה 481 חללים. גדוד אשר אינו מופקד יותר על גזרות ומשימות, אלא שבניו

ובנותיו מסרו נפשם בהגנה על הבית. מורשתם, סיפור חייהם ומותם יהווה נר לרגלנו".

 

מפקד מג"ב במרחב ירושלים, תת ניצב יזהר פלד, אמר: "חברים, לוחמים ומכרים מבכים את מותך ובכאב עצום מספרים על דמותך האצילית, אדם צנוע ובעל ערכים. לא פחדת מדבר, לא מסכנה ולא מאויב. היית הראשון להסתער והאחרון לעזוב את השטח. בשמי ובשם לוחמי משמר הגבול אני מצדיע לך".

 

בתום הטקס הממלכתי ליוו בני המשפחה את הארון לבית העלמין הצבאי בבית ג'אן, ושם נטמן הקצין. רפ"ק אסעד הותיר אחריו הורים, אחים, אלמנה בהיריון ובן, פעוט בן 3.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים