שתף קטע נבחר

ניסה לדקור שוטרים בכפר כנא ונורה למוות

שוטרים שהגיעו ליישוב שבגליל התחתון כדי לעצור חשוד בזריקת רימון הלם, הותקפו על ידי צעיר אחר בסכין שלופה וירו בו. בתגובה, הבעירו צעירים צמיגים וחסמו את הכביש הראשי ליישוב. בן דודו של ההרוג נורה למוות גם הוא לפני כעשור על ידי בלשים, כשדרס שוטר סמוך לקיבוץ בית רימון ופצע אותו

תקרית ירי קשה בגליל התחתון: חיר חמדאן, צעיר בן 22 מכפר כנא, נורה למוות על ידי שוטרים לאחר שעל פי החשד ניסה לדקור אותם. לדברי המשטרה, השוטרים, שהגיעו ליישוב כדי לעצור אדם אחר, ביצעו ירי אזהרה באוויר, ולאחר שנשקפה סכנה לחייהם, ירו בחמדאן ופצעו אותו בפלג גופו העליון. צוות מד"א גלבוע פינה אותו לבית החולים העמק בעפולה, שם מת מפצעיו.

 

דובר מחוז צפון במשטרה רב פקד משה ויצמן אמר כי "כוח ממשטרת נצרת ביצע מעצר חשוד בזריקת רימון הלם על רקע סכסוך משפחות, כשלפתע הותקף על ידי צעיר אחר, בן 20, ובידו סכין שלופה".

אש בכפר כנא. תושבים הבעירו צמיגים ועגלות (Alarab.net) (Alarab.net)
אש בכפר כנא. תושבים הבעירו צמיגים ועגלות(Alarab.net)

 (Alarab.net) (Alarab.net)
(Alarab.net)

 (Alarab.net) (Alarab.net)
(Alarab.net)

לדבריו, "כוח המשטרה ביצע ירי באוויר בתגובה וכשנשקפה סכנה לחיי השוטרים, הם פתחו בירי לעבר הצעיר. כוחות משטרה גדולים מתחנת נצרת וכוחות נוספים מהמחוז נמצאים במקום האירוע".

 

תושב הכפר סיפר ל-ynet: "אנחנו לא יודעים למה השוטרים ירו, אבל מזל שלא היו פצועים נוספים". הוא הוסיף כי לפי דעתו, "ניתן היה לסיים את האירוע ללא ירי", ואמר כי כתוצאה מהירי ניזוק אחד הבתים הסמוכים.

בעקבות הירי הבעירו צעירים צמיגים בכביש הראשי וחסמו אותו. "לא נסלח למשטרה ולא נעבור על המקרה בשתיקה", אמר אחד הצעירים שנמצא במקום. לדבריו, "הפצוע לא ניסה לדקור אותם כמו שטוענים השוטרים. הם החליטו לירות בו ללא שום סיבה משכנעת". הוא הוסיף כי "אם תפקיד המשטרה הוא לירות בנו אז צריך להגדיר אותם כפושעים ולא כשוטרים. כוחות כאלה אנחנו לא רוצים אצלנו", אמר הצעיר.

 

בן דודו של חמדאן הוא סברי חמדאן אמארה, שנורה גם הוא למוות על ידי בלשי משטרת נצרת ב-2002 באזור העמקים. צוות הבלשים שהגיע 

אז לאזור קיבוץ בית רימון כחלק מפעילות סמויה לאיתור חשודים בזריקת בקבוק תבערה על רכב כיבוי אש, עצר לבדיקה שתי מכוניות שעמדו בצד הדרך. לדבריהם, בזמן שבדקו את אחד מכלי הרכב ניסה אמארה, המוכר למשטרה, להימלט מהמקום במכונית אחרת. אחד השוטרים סימן לו לעצור, אך הוא התעלם מהוראותיו והמשיך לנסוע במהירות לעברו. השוטר נסוג מעט לאחור, אך חמדאן המשיך להתקדם ופגע בו עם חזית הרכב.

 

אחד הבלשים שהבחין בניסיון הדריסה ירה שני כדורים באוויר וצעק לעבר נהג הרכב. אמארה, שלא נשמע לקריאות, דרס את השוטר והפילו על הכביש. קציני המשטרה במקום סיפרו כי "כאשר המכונית היתה ממש מעל גופו של השוטר, ניסה הנהג להעלות את הגלגלים האחוריים על גופו של השוטר". הבלשים פתחו באש לעבר הרכב כדי להציל את חיי השוטר, והרגו את הנהג. נוסע נוסף שהיה במכונית נפצע. השוטר אושפז במצב בינוני עד קשה, עם שברים רבים בכל חלקי גופו בבית החולים פוריה בטבריה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעירים הבעירו צמיגים במחאה
ההרוג, חיר חמדאן
מומלצים