שתף קטע נבחר

פרץ: "אעשה הכול ליצור תחליף לנתניהו"

השר להגנת הסביבה כינס מסיבת עיתונאים כדי להסביר את התפטרותו מהממשלה. לדבריו, הוא נשאר בממשלה כל זמן שראה סיכוי למו"מ מדיני: "אבל נתניהו חזר לאמירות הקיצוניות. הוא לא הפתרון - הוא הבעיה"

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ כינס אחר הצהריים (א') מסיבת עיתונאים בקריית הממשלה בתל אביב ובה הוא הרחיב על החלטתו להתפטר מהממשלה. "נתניהו ואני - שתי דמויות פוליטיות משני צדי המתרס כבר שנים", אמר בפתח דבריו. "אנחנו שונים בעמדותינו בתחום המדיני והכלכלי. לאחרונה הוא חזר לאמירות המקצינות. אעשה כל שביכולתי כדי ליצור אלטרנטיבה לנתניהו". ynet העביר בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

 

בימים האחרונים אמר פרץ כי "תם שעון החול של נתניהו". לדבריו, השיא הגיע כאשר בטקסים לציון רצח ראש הממשלה יצחק רבין נשא נתניהו נאומים שלדעת פרץ עסקו בליבוי היצרים במקום בהרגעת הרוחות.

 

"קיבלתי החלטה להצטרף לממשלתו של נתניהו כדי לתת הזדמנות, כדי שאוכל לומר לעצמי שבניגוד למה שטוענים כלפיי - שפסלתי אותו באופן אישי ולא אידיאולוגי - החלטתי לתת לו הזדמנות", הוסיף פרץ. "בשנה הראשונה, כל עוד התקיים המו"מ, ראיתי צורך בהמשך ישיבתי בממשלה. אבל בשלושת החודשים האחרונים השתנתה המגמה והשתנתה הרוח בתוך הממשלה". 

עמיר פרץ במסיבת העיתונאים. "חרפה חברתית" (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
עמיר פרץ במסיבת העיתונאים. "חרפה חברתית"(צילום: גלעד מורג)

"בנימין נתניהו משתמש כבר תקופה ארוכה באותן אמירות שהשמש בהן במשך כל תקופת חייו הפוליטיים. אותן אמירות מקצינות, אמירות שמצביעות על חוסר סיכוי להגיע להסדר כלשהו. אני קורא לכל הגורמים הפוליטיים להתאחד כדי להציב אלטרנטיבה. נתניהו הוא לא הפתרון - הוא הבעיה".

 

בהתייחסו לסוגיית התקציב וחלקו בהחלטה להתפטר אמר פרץ: "בשבת הייתה לי התלבטות מאוד קשה. קיימתי התייעצות עם מקורבים רבים, אבל בעיקר עם בני משפחתי. אמרתי להם שאני מתבקש להצביע על תקצב אנטי-חברתי. עבורי להצביע על התקציב מחר זה להיות שותף להמשך קריסתו של מעמד הביניים, של מעמד העובדים שהפכו לעניים ולהשלים עם החרפה החברתית.

 

"לצערי הרב התקבעה במדינת ישראל תודעה אנטי-דמוקרטית, קיצונית, שחבורה של יחצ"נים הצליחו להחדיר לציבור, שאין תחליף לנתניהו.

היש אמירה יותר אנטי-דמוקרטית מזו? אני מוכן לפעול ומתכוון לפעול, בכנסת, בקואליציה, באופוזיציה, מחוץ לכנסת, לפנות לכל אדם בישראל שרוצה חיים דמוקרטיים, שרוצה תקווה להגן על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית".

 

לשאלה לגבי עתידו במפלגת התנועה השיב פרץ כי אין לו כוונה לעזוב. "אני חלק מהתנועה ואני נשאר בתנועה", פסק.

   

בפגישה שקיים הבוקר עם יו"ר התנועה ציפי לבני הודיע לה פרץ כי בכוונתו להתפטר מהממשלה. השרה לבני אמרה לו כי היא מכבדת אותו ואת החלטתו וכי הם ימשיכו לפעול במשותף במסגרת התנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
השר עמיר פרץ
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים