שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לפני הכרעה: חקירה על המסמכים הסודיים שדלפו למשרד הפרסום?

  מודעת ה"פוטש בקריה" נגד אבי בניהו התבססה על מסמכים סודיים שהגיעו לידי "מקאן אריקסון". בפגישה מכרעת בין בכירי המשטרה, הפרקליטות והיועמ"ש השבוע ייקבע אם לחקור גם מקורבים לברק

  עוד ספיח של פרשת הרפז לקראת הכרעה: בצל הוראת היועץ המשפטי לממשלה לבדוק את טענותיו של אהוד אולמרט על שוחד לכאורה שלקח שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, בימים הקרובים תתקבל הכרעה אם לפתוח בחקירה פלילית בעניין המסמכים שנמצאו אצל משרד הפרסום שעמד מאוחרי מודעת ה"פוטש בקריה".

   

  המסמכים שבמרכז הפרשה הצדדית - תולדה של היחסים העכורים בין ברק לרמטכ"ל גבי אשכנזי - הם מסמכים סודיים לכאורה מצה"ל ששימשו את משרד הפרסום "מקאן אריקסון", והגיעו לידי עורכי דינו של דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו שהגיש תביעה נגד המשרד. בידי המשטרה כבר רשימה על נחקרים פוטנציאלים, בהם אנשי לשכת ברק, שייבדק אם העבירו את החומר מתוך מערכת הביטחון באופן אסור.

   

  המסמכים עצמם הועברו לידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) ואלה העבירו אותם לעיון המחלקה לביטחון מידע בצה"ל (מחב"ם). לאחר בדיקה בת כמה שבועות הגישו אנשי המחב"ם את חוות דעתם, ובה הקביעה כי מדובר בחומרים סודיים ביותר שאסור היה להם להגיע לידיים אזרחיות.

   

  במשטרה סבורים כי יש מקום לפתוח בחקירה על מנת לבדוק כיצד החומרים דלפו לידיים אזרחיות. ואולם בשל הרגישות, המסמכים הועברו גם לעיון הפרקליטות על מנת לקבל הנחיות כיצד לנהוג בנושא.

   בפרקליטות ובמשרד היועץ המשפטי לממשלה יערכו בימים הקרובים דיון מיוחד בנושא בהשתתפות הגורמים הבכירים בלהב 433 (יחידת העל של יחידות החקירות הארציות במשטרה) ובמערכת המשפטית. שם אמורה להתקבל ההחלטה אם לפתוח בחקירה פלילית.

   

  מודעת "הפוטש בקריה" שפורסמה בעיתונים ייחסה לבניהו ולאחרים ניסיון מטעם הדרג המקצועי לפגוע במקבלי ההחלטות. בניהו הגיש תביעת לשון הרע וההליך המשפטי הסתיים בפשרה ובמחיקת התביעה, אולם במהלכו קיבלו עורכי הדין של בניהו, ציון אמיר ואייל רוזובזקי, את אותם מסמכים סודיים שהוחזקו אצל "מקאן אריקסון" והיו בעצם חומרים ששימשו את מבקר המדינה שבדק את פרשת הרפז.

   

  עוד לפני הכרעה, במשטרה נערכו לחקור שורת מעורבים אפשריים בהוצאת המסמכים - בהם כמובן אנשי "מקאן אריקסון", אבל גם אנשים שהיו אז קרובים לשר הביטחון, שלשכתו הייתה שרויה כזכור במערכת יחסים עכורה מאוד עם דובר צה"ל בניהו.

   

  ממקאן אריקסון נמסר בתגובה: "זהו ספין עלוב ושקרי, שמיועד לטשטש את החקירה הפלילית ואת ההמלצות של המשטרה להגשת כתב אישום פלילי נגד אשכנזי, וינר, הרפז ובניהו, אשר משך את תביעתו נגד מקאן אריקסון, משהבין שאין לה בסיס. שום מסמך מסווג לא נמסר למקאן אריקסון בשום שלב, לא על ידי ברק, גלנט או גורם אחר בצה"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו, ידיעות אחרונות
  ברק
  צילום: תומריקו, ידיעות אחרונות
  צילום: מוטי קמחי
  בניהו
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים