שתף קטע נבחר

אחרי הקריאה לאינתיפאדה: ברגותי בבידוד

המחבל הכלוא שהצליח להבריח איגרת לרגל יום השנה למותו של ערפאת הועבר לבידוד למשך שבוע. הוא נקנס גם במאות שקלים. באיגרת כתב: "על הרשות להפסיק לאלתר את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל"

ראש התנזים לשעבר בגדה מרוואן ברגותי הועבר לבידוד בבית הכלא שבו הוא מוחזק, לאחר שבמכתב שהבריח אתמול עודד את הפלסטינים ללכת בדרכי "ההתנגדות החמושה". בדיון משמעתי שנערך בכלא הדרים הוחלט גם לקנוס אותו במאות שקלים. בשירות בתי הסוהר קבעו כי המכתב הסית לאלימות, והסבירו כי מבחינתם המכתב הוא ראיון לכל דבר, שנעשה ללא אישור.

 

"ההתנגדות החמושה היא מורשתו של יאסר ערפאת", הצהיר באיגרת שכתב מכלאו, ופורסמה בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP זמן קצר לפני תחילת העצרת המרכזית ברמאללה במלאת עשור למותו של יו"ר הרשות בעבר. ברגותי בן ה-55, בכיר הפתח שכלוא בישראל מאז 2002 ונחשב לאויבו של אבו מאזן, קרא לאחרון לתמוך בהתנגדות אלימה.

 

"עימות חמוש ומתמשך נאמן למורשת ערפאת, לרעיונותיו ולעקרונות שעל בסיסם מתו כבר אלפי שהידים", כתב ברגותי. "על הרשות לבחון את זכויותיה ולהפסיק לאלתר את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל, שרק מחזק את הכובש". לאחר פרוץ אינתיפאדת אל-אקצא בספטמבר 2000, החל ברגותי להיות מעורב בהוצאה לפועל של פעולות טרור בשטח ישראל. מעורבותו הגדולה בתכנון פיגועים ומעמדו כמבוקש מספר 1 של ישראל בשטחים הפכו אותו למנהיג עממי בעל פופולריות עצומה ברחוב הפלסטיני.

 

בספטמבר 2001 הוצא נגדו צו מעצר ובקשה להסגרתו הועברה לרשות הפלסטינית. ב-2002 הוא נעצר על ידי ישראל, הועמד לדין והורשע במעורבות בפעילות טרור - רצח, סיוע ושידול לרצח, קשירת קשר לביצוע פשע, ומעורבות בלינץ' ברמאללה, בפיגוע ב"סי-פוד מרקט" בתל אביב ובהנהגת פיגועי הטרור נגד ישראל. ב-2004 הוא נידון ל-5 מאסרי עולם ומאז הוא מרצה את עונשו בכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מרואן ברגותי
צילום: איי אף פי
מומלצים