שתף קטע נבחר

גנץ במכתבו: "השב"כ חצה כל נורמה מוסרית ואתית"

לידי "ידיעות אחרונות" הגיע עותק של המכתב החריף ששלח הרמטכ"ל לראש הממשלה. "חציית קו אדום", "שבר מוסרי ואתי", מצג שווא" ו"שערורייה" - אלו הם רק חלק מהביטויים החמורים שמופיעים בו. "יש לחקור אירוע תקשורתי זה עד תום", דורש גנץ. "לא שיערתי שנגיע למצב הזה". בשב"כ הבהירו: לא העברנו התרעה למלחמה מול חמאס ביולי

"שיתוף הפעולה של השב"כ עם תוכנית הטלוויזיה (עובדה - י"י), המאדיר את הארגון תוך הכפשת הדרג המדיני, הוא שבר מוסרי ואתי". יוסי יהושוע מפרסם הבוקר (יום ה') ב"ידיעות אחרונות" את המכתב החריף ששלח הרמטכ"ל בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הוא מאשים את ראש השב"כ יורם כהן בפרסום טענות שקריות שלפיהן השב"כ התריע מבעוד מועד על כוונת חמאס לפתוח במלחמה בקיץ האחרון.

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

בעקבות המכתב כינס אתמול אחר הצהריים ראש הממשלה בשלכתו את גנץ וכהן. נתניהו הנחה את השניים לחדול לאלתר מעיסוק פומבי בנושאים שצריכים להיות מלובנים בין גורמי הביטחון.

 

"יש לכולנו אחריות לאומית לביטחון מדינת ישראל ועלינו להמשיך בשיתוף פעולה מלא למען ביטחונם של אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה.

הרמטכ"ל הבוקר בבסיס צאלים ()
הרמטכ"ל הבוקר בבסיס צאלים
 

בשירות הביטחון הכללי ביקשו הבוקר להבהיר כי "ידיעות שהופצו על ידי שב"כ החל מינואר 2014 הצביעו על תחילת הערכות ואימונים של חמאס לקראת עימות אפשרי עם ישראל. ראוי להדגיש כי בשום שלב לא טענו אנשי השב"כ, ובכלל זה המרואיינים לכתבה בתוכנית 'עובדה', כי שב"כ העביר לאור ידיעות אלו, התרעה למלחמה מול חמאס ביולי. החל מסוף אפריל 2014, בעקבות מידע חדש, הופצה על ידי שב"כ התרעה על כוונות חמאס להוציא לפועל פיגוע גדול אשר עלול להוביל למערכה".

 

עוד נמסר בהודעת השב"כ כי "יובהר כי מרגע שהגיע המודיעין על הפיגוע, הדריכו צה"ל ושב"כ את כל המערכים המודיעיניים והמבצעיים לסיכולו. ההכנות נעשו בשיתוף פעולה מלא בין צה"ל לשב"כ. בנוגע לסוגיית המנהרות, ראוי להבהיר כי המידע שהיה בידי מערכת הביטחון טרם המבצע נגע למספר מנהרות ומיקום פירי הכניסה בתוך רצועת עזה. עם זאת לא היה בידי גורמי הביטחון מידע מצוי בדבר תוואי חדירת המנהרות לשטח ישראל ובדבר מיקומם של פירי היציאה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
הרמטכ"ל וראש השב"כ, ארכיון
צילום: עמית שאבי
מומלצים