שתף קטע נבחר

כובע אדום, מספר רכב, DNA ואיכון סלולרי: התובע מציג את הראיות בתיק רצח נועה אייל

יותר מ-16 שנים לאחר הרצח של נועה אייל ביער רמות, הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד דניאל נחמני, תושב ירושלים בן 38. הוא מואשם ברצח, אינוס ועבירות סדום. בפרקליטות ביקשו שלא לפרסם את כתב האישום במלואו ולמחוק ממנו תיאורים פלסטיים קשים

הבוקר (ה') הוגש כתב אישום נגד דניאל נחמני, העצור בפרשת רצח נועה אייל, שנתפס 16 שנה אחרי המעשה, בפברואר 98'. בכתב האישום מיוחס לו גם אונס תלמידת התיכון בת ה-17 ומעשה מגונה. בדיון אחרי הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להתיר את פרסום שמו ואחר הצהריים נענו השופטים לבקשה. הוגשה בקשה לעצור את נחמני עד תום ההליכים.

 

 

במקביל ביקשו בפרקליטות לא לפרסם את כתב האישום במלואו ולמחוק ממנו תיאורים פלסטיים של האונס והרצח, על מנת שלא לפגוע ברגשות משפחתה של נועה אייל.

 

דניאל נחמני ()
דניאל נחמני
 

 

נועה אייל ז"ל (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
נועה אייל ז"ל(באדיבות המשפחה)

דניאל נחמני בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דניאל נחמני בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)


 (צילום: Google, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ) (צילום: Google, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ)
(צילום: Google, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ)

זו אינה הפעם הראשונה שנחמני הסתבך עם רשויות החוק. כשהיה בן 17 הוגש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים בתיירת בת 11. במקרה אחר הוא נעצר לאחר ששנחשד בביצוע מעשים מגונים בנערה בת 14.

 

בדיון אמר נציג הפרקליטות כי יש עדות ישירה של מי שהייתה חברתו של נחמני באותם ימים, שהתעמתה איתו ואמרה כי הם קיימו יחסי מין ביער רמות. הוא הזכיר עדות של נהג מונית שראה את נועה אייל עולה לרכב ובו נהג עם כובע קסקט אדום, "ויש לנו שלל עדויות כי באותם ימים החשוד הסתובב עם קסקט אדום. יש לנו ראיות לכך שהרכב ששימש את המשיב הוא הרכב שעליו יש לנו עדות ישירה על חמש מתוך שבע ספרות... הוזכר איכון הטלפון. מספר הטלפון שהוא מחזיק עד היום. הטלפון הזה אוכן בכיכר הדוידקה בזירת האיסוף".

 

נציג הפרקליטות הוסיף שישנה חוות דעת של המכון לרפואה משפטית על התאמה בין דגימת ה-DNA על גופתה של אייל הנרצחת לבין נחמני: "נמצאו דגימות DNA וזרע של החשוד... הוא נחקר 13 חקירות והוא עדיין טען במכתב שכתב שאין לו קשר לאירוע".

 

נחמני לא הודה בפני בלשי וחוקרי ימ"ר ירושלים, אולם לטענת המשטרה הוא נקשר על-פי ראיות שאותרו בזירה ונאספו במהלך השנים. כל אותה תקופה התחלפו חמישה צוותי חקירה שלא הגיעו לחשוד, אך במהלך השנה האחרונה הוקם צוות חקירה נוסף בימ"ר.

 

הצוות החדש, שנעזר בפרקליט מלווה מפרקליטות מחוז ירושלים, בחן את כלל כיווני החקירה מחדש וחקר יותר מ-100 חשודים. במסגרת החקירה נעשה שימוש בכלים מחקריים ואמצעים טכנולוגיים חדישים, שבאמצעותם בוצע מיפוי גיאוגרפי בסיוע יחידת המחקר של אח"מ מטא"ר, על-פי חיתוכים שונים שהובילו לכמה חשודים פוטנציאליים. החשודים נבדקו מודיעינית ובחקירה על ידי אנשי הימ"ר.

 

סנגורו של נחמני, עו"ד יהודה שושן, ביקש לעכב את פרסום שמו על מנת לא לפגוע בבנותיו הקטנות, הגדולה בהן בת 13. לדבריו, בימים האחרונים הן עוברות תהליך שבו חושפים בפניהן את האישומים המיוחסים לאביהן: "מרשי עומד בתוקף על גרסתו. רוב הראיות הן טכניות. מרשי לא הכיר את המנוחה ומעולם לא פגש בה. אין בן אנוש שיכול לזכור איפה היה לפני 16 שנים, וייתכן שטעה כשאמר שלא היה מעולם ביער רמות. לגבי הימצאותו בכיכר הדוידקה האיכון הוא בעייתי, וחשודים זוכו בעבר על אף זאת".

 

קרוב משפחתו של נחמני אמר: "המשפחה בהלם. אנחנו מאמינים בחפותו. כרגע מנסים לאסוף את השברים עם האישה והבנות. זה לא קל. נקווה שהצדק יצא לאור והאדם הנכון ייתפס".

הנאשם בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הנאשם בבית המשפט(צילום: עידו ארז)

נחמני (38), תושב ירושלים, נשוי ואב לשתי בנות, גדל בשכונת רמות בירושלים, שם התגוררה גם נועה אייל. יש לו אח בכור ושתי אחיות קטנות ממנו. אחת מהן למדה בשכבה עם נועה אייל. בצעירותו התגרשו הוריו ואביו פתח בחיים חדשים. במשך שנים היו בין השניים יחסים רעועים בשל אלימות האב.

 

"עד היום אני לא יודע כלום, כלום, כלום", אמר אביו מנחם ל-ynet לפני כמה ימים. "הוא עצור, ואל תשאלו שאלות. אני לא יודע עליו שום דבר. אני גרוש וכבר 20 שנה לא ראיתי אותם (את הילדים). אני אבא סתום".

 

למרות הטענה של האבא, בת זוגו דווקא טוענת שהיא מכירה היטב את דניאל: "אני לא מאמינה שהוא רצח. הוא בסך הכול ילד טוב ובחור נורמטיבי. הוא עובד שנים במוסך בתלפיות. אני לא יודעת למה המשטרה חושדת בו. אבא שלו לא בקשר איתו 20 שנה. אני מקווה שזה לא הוא ונקווה שיהיה בסדר".

 

מכר של המשפחה הוסיף היום: "המשפחה הגרעינית שלו נקלעה למצב נפשי מאוד קשה. גם האישה וגם הבנות ממש מסכנות. נפלו עליהן השמיים. המעצר שלו הביא אותם למצב כלכלי מאוד קשה. אין מי שישלם שכירות כי הוא היה המפרנס העיקרי. הן עוברות גיהנום. אם היית מדבר איתו בחיים לא היית חושב שהוא רוצח. בשנים האחרונות הוא התחזק ושם כיפה לראשו. סיפור לא פשוט, כולם פה המומים".

 

גם במוסך שבו עבד נחמני ב-15 השנים האחרונות הופתעו ממעצרו. "נדהמנו לשמוע את זה. הוא עובד מקצועי, בסדר גמור", סיפר אחד העובדים במוסך. לא היה רמז לכך שהוא מסוגל לעשות משהו פלילי. הוא היה נורמלי לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נועה אייל ז"ל והנאשם בבית משפט
צילום: גיל יוחנן
עו"ד יהודה שושן
מומלצים