שתף קטע נבחר

משקפיים שחורים: גוגל גלאס – הסוף?

ברחבי העולם מדווחים כי מפתחים רבים נוטשים את פרויקט המשקפים המחוברים של גוגל. האם המשקפיים יגיעו סוף סוף לשוק בשנה הבאה, או שחלום הגלאס עומד להיגנז?

האם זה סופו של פרויקט הדגל? 9 מתוך 16 המפתחים שעמם סוכנות הידיעות רויטרס שוחחה דיווחו כי הם זונחים את המשך פיתוח האפליקציות למשקפיים המחוברים של גוגל. כמו כן, קרן הון סיכון בשם "קולקטיב הגלאס" אשר מימנה פיתוח אפליקציות למשקפיים, נעלמה ועתה אתר האינטרנט שלה מפנה אל העמוד הראשי של הגלאס. מה יהיה עתידו של הגוגל גלאס?

 

 

לא כולם נוטשים

בעוד שהמפתחים הקטנים נוטשים בזה אחר זה את הפרויקט עמוס יחסי הציבור של גוגל, חברות ענק כמו פייסבוק ו-OpenTable נשארות עם המשקפיים. הבעיה היא שהחברות הללו מפתחות רק שתיים מתוך סך הכל 100 אפליקציות הקיימות למכשיר. אפליקציית טוויטר אגב הוסרה מהחנות.

 

בתוך כך, סרגי ברין, אחד ממייסדי החברה נראה באירוע רשמי על השטיח האדום ללא המשקפיים. ברין טען כי הוא שכח את המשקפיים ברכבו, אך מדובר באדם המופיע בכל מקום ובכל זמן עם המשקפיים עליו.

 

ברויטרס מדווחים כי תאריך ההשקה שתוכנן לשנת 2014 נדחה ל-2015, אך בגוגל עדיין טוענים כי ההשקה תהיה השנה, ייתכן שלקראת החגים המתקרבים ממש עכשיו.

 

לא מחדשים, לא מעדכנים

מאז השקת המשקפיים, יצאה רק גרסה חדשה אחת באופן רשמי, ובה שינויים בחומרת המכשיר. לאורך הזמן גוגל השתדלה מאוד לשווק את המכשירים באופן פרטני רק לאלו שעשו מעל ומעבר כדי להשיג אותם. יש הטוענים שעשו זאת כדי לקבל ביקורות חיוביות בלבד. מעבר לכך, לא נעשה כל מאמץ לשווק את המכשיר לציבור הרחב, למרות עניין רב מצידו.  

 

 (אתר גוגל ) (אתר גוגל )
(אתר גוגל )

 

אנחנו לא התלהבנו 

את המשקפיים יצא לנו לנסות. הם היו כבדים, מסורבלים, שקלו יותר בצד אחד מהשני וגרוע מכל, לא היה מה לעשות איתם. המכשיר אינו עצמאי בשום צורה, כשכל פעולה דורשת חיבור פעיל לסמארטפון או לרשת אלחוטית באזור. הסוללה מחזיקה שעות ספורות וכידוע, הסמארטפון עצמו גם לא מחזיק זמן רב, בטח לא כשכל האנטנות פתוחות ומתקשרות. הפלא של גוגל שנמכר בדרך לא דרך תמורת 1,500 דולר, היה משהו שהתחיל את חייו כקוריוז מגניב עם הבטחה לעתיד טכנולוגי מרתק. אך הביצוע הבינוני והבעיות המושרשות בכך שעל אדם להרכיב משקפיים ענקיים עם מצלמה הפונה קדימה, הפכו אותו למכשיר שבעייתי להשתמש בו.

 

בעיקר לתעשייה

מחשוב לביש, בעיקר זה המסוגל להציג מידע מול העיניים, הוא משהו שרוב האוכלוסיה תירתע מלהסתובב עמו דרך קבע. עם זאת, בתעשייה שבה יש צורך במעקב מדוקדק אחר הוראות כתובות, או פענוח תרשימים סבוכים, ושם תצוגה עילית שכזו יכולה להועיל מאוד ואכן אנו רואים לא מעט מכשירים הייעודיים לתעשייה, שעושים בדיוק את זה. אך מהמפעל ועד לצרכן הפרטי הדרך ארוכה ובעיקר יקרה: מפעלים מוכנים לשלם הרבה מאוד כדי למנוע מהעובדים שלהם לעשות טעויות יקרות, צרכנים פרטיים לעומת זאת, לא ששים לשלם בין אלף ל-4,000 דולר עבור משקפיים כבדים שעושים דבר אחד.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר גוגל
האם גוגל גלאס בדרך לביטול?
אתר גוגל
מומלצים