שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אחרי האשמות האונס: קוסבי מסרב להתראיין
  אחרי שהטענות שהקומיקאי ביל קוסבי סימם ואנס נשים שבו לכותרות, הוא ביטל השתתפות בתוכנית של לטרמן, וסירב להגיב עליהן במהלך ראיון ברדיו. האם גם הסדרה החדשה שלו תושפע מהסערה המחודשת?

  תדמיתו של ביל קוסבי בן ה-77, אחד הקומיקאים האהובים ביותר בעולם, ממשיכה להתערער בעקבות ההאשמות המחודשות באונס. לאחרונה ביטל הבדרן השתתפות בתוכנית אירוח, ואף בחר לשתוק באמצע ראיון רדיו כשנשאל על הטענות שניצל ואנס נשים צעירות במשך שנים. במקביל ההאשמות נגדו הולכות ותופסות עוד ועוד כותרות בארצות הברית, והרשת גועשת סביבו.

   

  בשבוע שעבר ביטל קוסבי השתתפות בתוכנית של דיוויד לטרמן, ללא הסבר, והפקת המופע סירבה להגיב על כך כשנשאלה אם הביטול נבע מההתרחשויות האחרונות. בנוסף, קוסבי התראיין עם אשתו לתחנת רדיו של NPR, ובמהלך הראיון נשאל על ההאשמות נגדו. קוסבי לא הגיב כלל - הוא רק הניע בראשו ושתק בכל פעם שמנחה התוכנית ניסה להתייחס לנושא.

    

  אחת התמונות שיצרו הגולשים ()
  אחת התמונות שיצרו הגולשים
   

  ייתכן שהסרבנות של קוסבי נובעת גם מסקנדל הרשת שעורר בלי כוונה. בשבוע שעבר פרסמו מנהלי האתר שלו את תמונתו בטוויטר, והזמינו את הגולשים ליצור לו ממים. המטרה מן הסתם היתה לשפר את תדמיתו בעזרת שימוש במדיה החברתית, אבל הרעיון הפך את עורו והוכיח את המודעות הגדלה לסיפורו של קוסבי. במהרה הוצפה הרשת בתמונתו - בליווי הערות שכינו אותו אנס.

   

  האשמות האונס והניצול נגד קוסבי אינן חדשות. ב-2005 הוגשה נגד קוסבי תלונה על ידי אישה בשם שם אנדראה קונסטד. התובעת טענה שקוסבי התחכך בה, אך התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות. בעקבות זאת היא החליטה להגיש נגדו תביעה אזרחית, וצירפה אליה 13 תובעות אלמוניות שטענו גם כן שסוממו ונוצלו על ידו. לבסוף התביעה הסתיימה בפשרה בין קונסטד לקוסבי, שפרטיה לא פורסמו.

    

  בורס מדבר על קוסבי במופע שלו. "אתה אנס"

   

  לפני כחודש הטענות הללו עלו שוב לכותרות, לאחר שהקומיקאי האמריקני חניבעל בורס דיבר על כך במופע הסטנדאפ שלו, וכינה את קוסבי "אנס". בעקבות זאת החליטה ברברה באומן, אמנית בת 47 ואחת המתלוננות מהתביעה ההיא, לחשוף את סיפורה, ובראיון ל-MailOnline טענה כי קוסבי ניצל אותה מינית כשהיתה נערה, וכפה את עצמו עליה כמה פעמים במהלך שנים שבהן שימש כמעין מנטור שלה בעולם המשחק. "הוא סימם ואנס אותי" אמרה, "הוא היה מפלצת".

   

  באומן אמרה כי דבריו של הקומיקאי בורס גרמו לה להבין שאסור לה לשתוק יותר. "למרות האיומים עליו בתעשייה הוא לא מוכן לשתוק ומדבר בשמי ובשם נשים אחרות שפוחדות לעשות זאת", אמרה בראיון. לדבריה, היא החליטה לחשוף עצמה שוב גם בשל העובדה שקוסבי עצמו צפוי לשוב לטלוויזיה - ככוכב סיטקום חדש של רשת NBC. "הוא אמר לי להתייחס אליו כמו לאבא. ואז הוא סימם אותי ותקף אותי", אמרה, "ועכשיו הוא יגלם שוב דמות של אב בטלוויזיה, זה מחליא אותי. קוד השתיקה הסתיים". נכון לעכשיו לא הוכרז שום שינוי בתוכניות של הרשת, אך לא מן הנמנע שקריסת המותג "ביל קוסבי" תוביל גם לביטולה של התוכנית החדשה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים