שתף קטע נבחר

קריאה במגזר החרדי: בואו להלוויית השוטר הדרוזי

רס"מ זידאן סייף יובא למנוחות אחר הצהריים בכפר ג'ת יאנוח ועשרות אנשים מהמגזר החרדי נענו לקריאות ברשתות החברתיות ומתכוונים לללוות אותו בדרכו האחרונה: "לא נהיה כפויי טובה, נכיר תודה לאנשים שהקריבו חייהם למעננו"

"חסיד אומות עולם", כך מכנים במגזר החרדי את השוטר רס"מ זידאן סייף, שנפגע בקרב יריות עם המחבלים בפיגוע בבית הכנסת בירושלים ומת אמש (יום ג') מפצעיו. רבים מהם קראו להמונים להגיע להלווייתו ואף ארגנו הסעות חינם מבנייני האומה בירושלים.

 

סייף יובא למנוחות בשעה 14:00 בבית העלמין בכפר ג'ת יאנוח. ברשתות החברתיות גם מופץ פסק הלכה של הרב עובדיה יוסף, שלפי יש לומר תפילת אשכבה בבתי כנסת על לוחם דרוזי שמסר נפשו להגנה על ישראל.

 

גרישה סגל (28), סטודנט ואקטיביסט חרדי, המתגורר סמוך להר נוף, היה אחד האנשים שפרסמו את היוזמה ברשתות החברתיות. "אנחנו קוראים לאחווה כלל ישראלית בדגש על הכרת הטוב", אמר, "לא נהיה כפויי טובה ונכיר תודה לאנשים שהקריבו חייהם למעננו. זהו אחד העקרונות החשובים ביהדות".

אחת ההודעות שהופצו בוואטסאפ ()
אחת ההודעות שהופצו בוואטסאפ


פסק ההלכה של הרב עובדיה ()
פסק ההלכה של הרב עובדיה

חמשת הנרצחים: אברהם שמואל גולדברג, קלמן לוין, משה טברסקי, אריה קופינסקי וזידאן סייף ()
חמשת הנרצחים: אברהם שמואל גולדברג, קלמן לוין, משה טברסקי, אריה קופינסקי וזידאן סייף
 

סגל העריך שמאזור הר נוף ייצאו ללוויה מאות תושבים, "שמרגישים שהם חבים את חייהם לשוטר. אין לשכוח שיש אוכלוסייה חרדית נרחבת גם בצפון ואני מעריך שגם הם יגיעו ללוויה, כך שתהיה נוכחות מרשימה. כלל ישראל יכולים לבוא ללוויה. המוות מאחד בין כולנו וזו קריאה נגד גזענות. נכון, דרוזי הוא לא יהודי, אבל הוא מת בשבילנו והטרור לא מבחין בין דתות ולאומים, הוא הורג אנשים חפים מפשע באותה המידה".

 

"אני טוען שאדם שמת למעננו בוודאי מוכן ומזומן לחיי העולם הבא", הוסיף. בין היתר פרסם סגל את היוזמה בקבוצת הפייסבוק "החרדים הצעירים". שם כתב: "לווייתו של הקדוש זיידאן סייף הי"ד. בואו לקדש שם שמים ברבים והראו למשפחת הנרצח את הכבוד שאנו החרדים רוחשים לאדם שמסר את הנפש למענינו. זידאן סייף היה חסיד אומות העולם וכרת ברית עם עם ישראל ועל כן נהרג".

 

אריאלה שטרנבך (24), צעירה חרדית מביתר עילית, ארגנה משעות הבוקר אוטובוס שיסיע את הציבור החרדי ללווייה, וקיבלה את עזרתם של שני תורמים. היא הצליחה לארגן אוטובוס ל-30 איש שיצא ב-12:00 מבנייני האומה, אבל מאחר שהיוזמה התגלגלה די מהר, לרבים מהפונים נאלצה לומר שינסו להגיע בדרכים אחרות. "התעוררתי בבוקר וכמו עם ישראל ראיתי את תמונתו של השוטר עם בתו, תינוקת מהממת", אמרה.

 

"אני חושבת שאדם, כמה אמיץ שיהיה, ברגעים כאלה בטח חושב על המשפחה שלו. הוא יכול היה לעמוד מהצד, זה לא שהיה מצוייד בסכין וידע שיש לו יותר כוח מהמחבל", הוסיפה. "במיוחד שזה קרה בציבור החרדי, אנחנו צריכים להראות את הייצוג שלנו ולהראות למשפחתו שאנחנו מעריכים את המעשה שלו למעננו".

 

שטרנבך פרסמה את היוזמה להסעה בפייסבוק, שם יש לה 5,000 חברים ויותר מ-1,000 עוקבים. רבים טעו וחשבו שהיא קשורה למשפחת השוטר ושלחו לה הודעות ניחומים נוגעות ללב שבכוונתה להראות למשפחתו של השוטר. "אשמח בהמשך לאסוף תרומות, לקנות מתנות לבתו של השוטר", הוסיפה.

 

 

סייף, אחד משני השוטרים שהיו הראשונים להתעמת עם המחבלים, השאיר אחריו אישה בת 21, תינוקת בת ארבעה חודשים, זוג הורים, ארבעה אחים ואחות. "משטרת ירושלים מרכינה ראשה לזכרו של רס"מ זידאן סייף, שוטר תנועה במשטרת ירושלים אשר חירף נפשו להצלת חיים ונרצח בפיגוע בשכונת הר נוף בירושלים", נמסר.

 

בנוסף לסייף נרצחו בפיגוע משה טברסקי, יליד ארצות הברית בן 59 שעלה ארצה עם משפחתו ב-1990. ב-15 השנים האחרונות היה רב בישיבת "תורת משה" בירושלים. אריה קופינסקי (43), ששכל את בתו חיה חנה בת ה-13 לפני שנתיים. אברהם שמואל גולדברג (68), אב לשישה שעלה ארצה ב-1991, והרב קלמן לוין, בן 55, שלו תשעה ילדים וחמישה נכדים.

 

כינוס בין דתי מחוץ לזירת הפיגוע

מחוץ לבית הכנסת שבו התרחש פיגוע הרצח אתמול נערך היום מפגש של אנשי דת מוסלמים נוצרים ויהודים. בין המשתתפים היו הרב שלמה עמאר, האימאם ראסל עתמני,

הפטריאכך היווני אורתודוקסי, יו"ר איגוד אנשי הדת הדרוזים, יו"ר אנשי הדת המוסלמים וכן נציגים ממשרד החוץ.

 

הרב שלמה עמאר פנה למנהיגים הדתיים ואמר: "ההתכנסות הזאת באה להוקיע טרור. זה דבר שכל הדתות אוסרות אותו. צריך הודעה חזקה וחריפה שכולנו מתנגדים לכל טרור. חשובה ההתכנסות שצועקת עד השמיים. אנחנו תמיד רוצים שיהיו התכנסויות כדי להכין את השטח. יש ויכוחים והבדלי תפיסות, אבל הרצון להתקיים ולחיות משותף לכולנו".

 

השייח מוחמד קיוואן, יו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמים, אמר: "כל מעשה אלימות טרוריסטי כואב לנו. כל מעשה אלים חייב גינוי. זה מעשה קיצוני ומזעזע. לא ניתן לאף צד להושיט יד אלימה ולהרוג אנשים חפים מפשע שבאו להתפלל. חייבים לעצור את ההסלמה בירושלים. יש לתת לכל אדם חופש להתפלל במקום הקדוש לו. אסור לתת למפירי הסדר לפגוע בחיים שלנו בארץ. כשאני תורם דם כל חצי שנה אני לא שואל למי זה הולך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים