שתף קטע נבחר

ראש העיר אשקלון הורה להפסיק עבודתם של ערבים ישראלים בגנים בעיר

הנחיה חריגה של איתמר שמעוני, שעל רקע ההחרפה במצב הביטחוני הורה להפסיק את עבודתם של פועלים מהמגזר שבנו ממ"דים בגני ילדים. חוק שוויון הזדמנויות בעבודה קובע שאסור להפלות מועסקים על רקע דתם או לאומיותם

על רקע ההסלמה במצב הביטחוני והחשש מפני פיגועים הודיע היום (ד') ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני כי תופסק עבודתם של פועלים ערבים ישראליים המועסקים בבניית ממ"דים בגני ילדים בעיר. כמו כן הוא יוצבו מאבטחים בגני ילדים הסמוכים לאתרי בנייה.

 

חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה קובע כי אסוק למעסיק להפלות בין עובדיו בין השאר על רקע דתם, לאומיותם, מינם, נטייתם המינית ועוד בתחומי קבלה לעבודה, תנאי עבודה וכולי. 

לדברי שמעוני ההחלטה התקבלה בשיתוף פעולה עם משטרת אשקלון ותורם שהסכים לממן את עלות האבטחה בגנים.

 

בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב ראש העיר: "אף שהאחריות להצבת מאבטחים הינה של המשרד לביטחון פנים, הנחתי להציב החל ממחר בבוקר מאבטחים חמושים בכל אשכול גנים (כ-40 גנים) הסמוכים לאתרי בנייה שבהם מועסקים פועלים ערבים. כמו כן בגנים שבהם מבוצעות עבודות להכנת ממ"דים על ידי פועלים ערבים יופסקו העבודות עד להודעה חדשה".

 

על רקע ההסלמה והפיגוע בבית הכנסת אתמול מורגשת עלייה במתח בעיקר בירושלים.

העירייה והמשטרה פתחו במבצע גיוס למשמר האזרחי וביומיים האחרונים הצטרפו לכוח 300 מתנדבים.

 

במקביל, ליד כמה גני ילדים בבירה הוצבו מאבטחים וגנים אחרים פשוט ננעלו מבפנים. אנשי הצוות הסבירו שכבר אתמול הונחו לעשות כן בישיבות עם גורמי עירייה וביטחון.

 

לאחד הגנים, שפועל בתוך מתנ"ס קהילתי, הגיעה קבוצה של הורים מודאגים וקיימו ישיבה עם הצוות החינוכי. הם הביעו חשש מנוכחותם של פועלים ערבים העובדים בצמוד למקום. הם נענו בכך שלסוגיה יימצא פיתרון ובמקום יוצבו מאבטחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים