שתף קטע נבחר

דיסקונט: הרווח ברבעון השלישי ירד ב-15%

רווחי בנק דיסקונט בתשעת החודשים הראשונים של השנה, נחתכו ב-26% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בין הייתר, בגין הקצאה של כ-150 מיליון שקל לתוכנית הפרישה בבנק. סך העמלות שגבה הבנק הסתכם בתקופה זו ב- 1.9 מיליארד שקל והוצאות השכר עלו ב-8% לסכום של 2.9 מיליארד שקל

הרווח הנקי של בנק דיסקונט ברבעון השלישי של השנה, הסתכם ב-234 מיליון שקל, ירידה של 15.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מפרסום הדוחות הכספיים של הבנק הבוקר (ה').

 

בתשעת החודשים הראשונים של השנה הרוויח הבנק 591 מיליון שקל, ירידה חדה של 26% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כאשר התשואה על ההון בתקופה זו עמדה על 6.3%.

 

מנכ"לית הבנק: התקדמות להשגת היעדים

יש לציין ,כי בנטרול השינויים בעתודה לפיצויים, בעיקר בשל ההפרשה לתוכנית הפרישה בבנק בסכום של כ-150 מיליון שקל, היה הרווח ברבעון השלישי מסתכם בסך של 254 מיליון שקל, ירידה בשיעור מתון יותר של 8%. כך גם בנטרול השינוי האמור, היתה התשואה על ההון בתשעת החודשים הראשונים של השנה מסתכמת ב-7.8%.

 

הכנסות הריבית נטו הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2014 ב- 3.17 מיליארד שקל, וברבעון האחרון הן עמדו על 1.06 מיליארד שקל.

 

סך העמלות שגבה הבנק הסתכמו בשלושת הרבעונים הראשונים ב- 1.92 מיליארד שקל, וברבעון האחרון ב- 650 מיליון שקל. הוצאות השכר עלו בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה ב-8.3% והסתכמו ב- 2.92 מיליארד שקל.

 

לילך טופלסקי-אשר, מנכ"לית הבנק, אמרה היום כי תוצאות הרבעון השלישי מעידות על התקדמות בהשגת יעדי הקבוצה. "התוצאות משקפות את המשך חיזוק בסיס ההון, מעבר לדרישה הרגולטורית, והמשך השיפור באיכות תיק האשראי, תוך צמיחה בהיקף האשראי הקמעונאי, מתחילת השנה".

 

יש לציין כי הבנק, בראשות טופילסקי, ממשיך ביישום התוכנית האסטרטגית שלו ל-5 השנים הבאות, כאשר על פי נתוני הדו"ח, חל שיפור בהלימות ההון של הבנק, המגיעה ל-9.3% וכן חל גידול בתיק האשראי.

 

במסגרת התוכנית האסטרטגית צפויים לפרוש כ-1,000 עובדים וכן יצומצמו שטחי הסניפים. אתגר משמעותי במיוחד הוא יחסי העבודה בבנק, שרק לאחרונה ידע גל שביתות מצידם של העובדים.

האתגרים הללו צפויים ללוות את הבנק גם ברבעונים הבאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רון קדמי
מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי
צילום: רון קדמי
מומלצים