שתף קטע נבחר

בנק לאומי: הקנס בארה"ב פגע בשורת הרווח

בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הרוויח בנק לאומי כ-1.6 מיליארד שקל, בדומה לאשתקד. בתקופה זו הפריש הבנק יותר ממיליארד שקל בגין החקירה המתנהלת נגדו בארה"ב, בחשד לסיוע להעלמות מס של לקוחות. סך העמלות שנגבו עמד על 3.1 מיליארד שקל והוצאות השכר הסתכמו ב-3.7 מיליארד

הרווח הנקי של בנק לאומי ברבעון השלישי של שנת 2014 הסתכם ב-677 מיליון שקל - גידול של כ-22% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. כך עולה מהדו"ח הכספי שפורסם הבוקר (ב'). על פי הנתונים, בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם הרווח בכ-1.6 מיליארד שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

בנק לאומי - כותרות אחרונות בערוץ הכלכלה :

 

יש לציין כי בתשעת החודשים הראשונים של השנה הפריש הבנק קצת יותר ממיליארד שקל בגין החקירה המתנהלת נגדו בארה"ב, בחשד לסיוע להעלמות מס של לקוחות (ברבעון השלישי עמדה הפרשה זו על 476 מיליון שקל) - מה שפגע בשורת הרווח. הרווח משקף תשואה של 7.9% (על בסיס שנתי).

 

נזכיר כי בחודש יוני האחרון הודיע הבנק כי הגיע להסדר עם הרשויות האמריקניות, במסגרת חקירה שהתנהלה נגדו בחשד לסיוע ללקוחות להעלים מס. על פי הודעת הבנק אז, סך ההוצאות הכוללות את הקנס ואת התשלומים הנלווים עמדו על כמיליארד שקל. אולם אז התברר כי היקף ההפרשות של הבנק עשוי להיות גדול בהרבה, בעקבות חקירה נוספת המתקיימת במקביל על ידי הרשויות במדינת ניו-יורק, שתוצאותיה עלולים להסב לבנק הוצאה של כמיליארד שקל נוספים.

סניף בנק לאומי בת"א. הכנסות הריבית הסתכמו ב-1.9 מיליארד שקל ()
סניף בנק לאומי בת"א. הכנסות הריבית הסתכמו ב-1.9 מיליארד שקל
 

הכנסות הריבית נטו עמדו בתשעת החודשים הראשונים של השנה על 5.56 מיליארד שקל, וברבעון האחרון הסתכמו ב-1.9 מיליארד שקל. עוד עולה מהנתונים כי ההכנסות מעמלות עמדו על 3.1 מיליארד שקל בחודשים ינואר-ספטמבר, וקצת יותר ממיליארד שקל ברבעון האחרון.

 

הוצאות השכר ברבעון עמדו על 1.3 מיליארד שקל, ובתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו הוצאות השכר בסכום של 3.74 מיליארד שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רון קדמי
מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח
צילום רון קדמי
מומלצים