שתף קטע נבחר

הנשיא ריבלין ביטל הופעת עמיר בניון

בית הנשיא הודיע על ביטול הופעתו של הזמר במשכן ביום ראשון הקרוב בעקבות שירו "אחמד אוהב ישראל": "אמירותיו אינן עולות בקנה אחד עם האחריות הנדרשת"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לא יארח במשכנו את הזמר עמיר בניון בהופעה שתוכננה להתקיים ביום ראשון הקרוב בעקבות פרסום שירו "אחמד אוהב ישראל" שמתאר סטודנט ערבי בירושלים כ"סתם חלאה כפויית טובה" ושר "זה נכון, יבוא הרגע בו תפנה לי את הגב ואז אני אתקע בך את הגרזן המושחז".

 (צילום: ברק אלקובי) (צילום: ברק אלקובי)
(צילום: ברק אלקובי)
  

 

בניון היה אמור להופיע במסגרת הטקס לציון יום היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן. מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי הודיע למארגני הטקס: "על רקע פרסום שירו האחרון של עמיר בניון אתמול, אבקש להודיעכם כי לא נוכל לאפשר את הופעתו במשכן הנשיא".

 

מנכ"ל בית הנשיא הבהיר כי עמיר בניון הוא אמן מוערך ויוצא דופן בכישרונו ובתרומתו למוסיקה הישראלית, "לצד זה, אמירותיו בעת מתוחה ומסוכסכת זו, גם אם נאמרו מתוך סערת רגשות וכאב רב, אינן מסייעות בלשון המעטה, להרגעת הרוחות, ואינן עולות בקנה אחד עם האחריות הנדרשת ממשכן הנשיא ומכל מוסד המשפיע על הלך הרוח הציבורי - לפעול למען הפגת המתחים וביסוס השותפות בין חלקיה של החברה הישראלית".

 

עמיר בניון כתב בתגובה בעמוד הפייסבוק שלו: "אבקש לומר שאני מכבד את מוסד הנשיאות ואוהב את הנשיא ריבלין אהבת אמת ושמח שהוא האיש שנמצא בבית הנשיא בעת הזו". בניון הבהיר כי השיר נכתב מתוך כאב על גל הטירור האחרון: "השיר מדבר על אלימות המופנית כלפי אזרחי ישראל וכואב אותה. אין בו כל כוונה להסתה ואלימות איננה דרכנו ואיננה דרך היהדות, אם יש מי שמנסים לטעון שכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת לוי
עמיר בניון
צילום: ענת לוי
צילום: מוטי קמחי
ביטל הופעה. הנשיא ראובן ריבלין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים