שתף קטע נבחר

שב"כ: סיכלנו פיגוע חמאס באצטדיון טדי

שב"כ הודיע כי חשף לפני חודשיים תשתית צבאית נרחבת של חמאס ביהודה ושומרון שפעיליה הוכשרו בחו"ל והיו אמורים לבצע סדרת פיגועים קשים בישראל. נעצרו יותר מ-30 פעילים ואותרו מטענים ורובי M-16

הבוקר (יום ה') הותר לפרסום כי בפעילות שב"כ בסיוע צה"ל נחשפה חוליית טרור של חמאס שמחבליה הוכשרו בחו"ל ועל פי החשד היו אמורים לבצע פיגועים קשים בהכוונת מפקדת חמאס בטורקיה. במסגרת החקירות נעצרו יותר מ-30 פעילים ואותרו מטענים, רובי M-16 ותחמושת.

 

החשודים, טוען שב"כ, הונחו לפעול להוציא אל הפועל פיגועי ירי ומטענים נגד יעדים ישראליים ביהודה ושומרון, פיגועי חדירה ליישובים ישראליים, פיגועי חטיפה של ישראלים ביהודה ושומרון ובחו"ל, פיגועי מכונית תופת, פיגוע באצטדיון "טדי" בירושלים ופיגוע נגד הרכבת הקלה בירושלים. כמו כן היו אמורים לגייס חוליות צבאיות בירדן לטובת מימוש פיגועי חדירה לתחומי ישראל.

 

זו הפעם השנייה בשנים האחרונות שבה נעצרים חברי חולייה פלסטינית בחשד שתכננו פיגוע באצטדיון הכדורגל בירושלים.

המעורבים בהתארגנות חמאס שנחשפו (צילום: תקשורת שב''כ) (צילום: תקשורת שב''כ)
המעורבים בהתארגנות חמאס שנחשפו(צילום: תקשורת שב''כ)

בין חברי החוליה: מנאף מוחמד עבד א-רחמן אג'בארה (28), תושב ירדן; רג'אאי אחמד מצטפא עמורי (30) מטול כרם;

מחמוד ואאל מחמוד מלחם (30), תושב ענבתא טול כרם; עבדאללה מחמד יוסף זיתאוי (25), תושב ירדן; מוצעב ח'אלד אבראהים דויב (23), תושב זעתרה/בית לחם; עדנאן תיסיר כאמל סמארה (30), תושב ספארין/טול כרם; צוהיב רדואן מחמד תאבת (29), תושב בית דגן/בקעות; מחמד יוסף מחמד שורבג'י (25), מוצאו מכוויית, למד בירדן.

 

לטענת שב"כ, חברי החוליה אחראים להנחת מטענים שהתפוצצו בשומרון ב-31 אוגוסט 2014 בצומת רחלים ובצומת ג'ית. לא היו נפגעים בשני האירועים. המטענים הופעלו באמצעות טיימר במרווח זמנים כדי לפגוע גם בכוחות המגיעים לסייע.

 

בין היתר עלה שחלק מהפעילים גויסו בירדן כבר ב-2012. הם עברו הכשרות צבאיות וקיבלו משימות ומתחילת 2014 החלו להיכנס לשטח, כדי לקדם את הפעילות. בין משימותיהם: קיום מפגשים עם פעילים, הכנת תשתיות ואיסוף מודיעין על יעדים לפיגוע. ההכשרות,

טוענים בשב"כ, התבצעו בתיאום ובפיקוח של פעילי הזרוע הצבאית של חמאס הן ברצועת עזה והן בחו"ל: בירדן, בטורקיה ובסוריה. לרצועה הגיעו המגויסים, לעיתים באמצעות מנהרות הברחה, ושם עברו קורסי חבלה, אימוני נשק וניווט.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בעקבות חשיפת החוליה על ידי שב"כ: "אני מבקש לשבח את שב''כ ואת צה''ל, שסיכלו פעולות טרור מסוכנות מאוד שהיו יכולות לגבות הרבה קורבנות. זאת פעולה שפורסמה, אבל יש הרבה פעולות שנשארות עלומות. זו פעולות סיכול נגד הטרוריסטים, נגד החמאס שקורא תיגר על קיומה של מדינת לאום יהודית, ובעצם קורא תיגר על קיומם של יהודים בכלל. אנחנו פועלים יום יום ולילה לילה כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל והאנשים שעוסקים בכך ראויים לכל שבח ולכל תמיכה".

 

לפני שבוע טען שב"כ שחשף חוליה צבאית של חמאס שחבריה, תושבי אזור בית לחם, תכננו לבצע פיגוע נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. לצורך זה פעלו חברי החוליה לרכישת RPG כדי לפגוע ברכב שבו נוסע השר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תקשורת שב''כ
רובה מפורק ומחסניות שנתפסו עם החוליה
צילום: תקשורת שב''כ
מומלצים