שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר: מתנדבים יחלקו תעודות ביומטריות
  ועדת הפנים אישרה תקנה שלפיה מתנדבים ועובדי שירות לאומי יוכלו לחלק תעודות זהות ביומטריות, כדי להקל על העומס בלשכות. המתנגדים: אי אפשר לתת סמכות שלטונית ועוד בתחום כה רגיש בידי מתנדבות

  ועדה משותפת של הכנסת אישרה שני תיקונים לחוק המאגר הביומטרי, והמתנגדים מביעים דאגה. השינוי הראשון מסמיך מתנדבים לחלק תעודות והשני מאשר זיהוי ממחושב ללא שיחת טלפון מלווה.

   

   (צילום: אהוד קינן)
  (צילום: אהוד קינן)

   

  התיקון הראשון מאפשר למתנדבים לחלק תעודות זהות ביומטריות לאחר שהונפקו. זאת על מנת לפשט את התהליך ולהקל על העומס בלשכות.

   

  כיום, בשביל לקבל תעודת זהות ביומטרית, צריך לגשת פעם אחת ללשכת האוכלוסין, לעבור תשאול מול פקיד ולקבל אישור. משרד הפנים מעביר את הפרטים לרשות הביומטרית כדי לוודא שלא מדובר במתחזה, ולאחר מספר ימים צריך להגיע שוב ללשכה ולאסוף את התעודה, לאחר שמזדהם בטביעת אצבע מול פקיד של המשרד.

   

  התהליך המסורבל גרם לרבים לוותר על איסוף התעודה החכמה על פי דו"חות של משרד הפנים, כדי לא לחכות שוב בתור בלשכות האוכלוסין. ההצעה שאושרה

  מאפשרת למתנדבים ועובדי שירות לאומי לחלק את התעודות בנוסף על פקידי הלשכות.

   

  בתיקון השני, הרשות לניהול המאגר הביומטרי ביקשה וקיבלה אישור לכך שיתאפשר לה להמשיך ולהעביר אישורי הנפקה באמצעות מערכת מחשב מאובטחת תוך ויתור על הצורך בשיחת טלפון מלווה. לפי הרשות המחשבים שבהם מבוצע הדיווח אינם מחוברים למערכות המאגר הביומטרי עצמו, המנותק לחלוטין מכל רשת חיצונית ומהווה יחידה עצמאית ומנותקת.

   

  המתנגדים: זה מחטף; אין להם הכשרה

  חברת הכנסת תמר זנדברג מסרה כי"הוועדה אישרה במחטף הענקת סמכות של עובדי מדינה לבנות שירות לאומי, שעם כל הרצון הטוב אין להן את ההכשרה, האחריות והסמכות המוענקת בתקנות שירות המדינה.

   

  "זה חלק מההפרטה הזוחלת של סמכויות מדינה למתנדבות שירות לאומי ועומד בניגוד להצהרת סגנית שר הפנים. בדיון הקודם. אי אפשר לתת סמכות שלטונית ועוד בתחום כה רגיש בידי מתנדבות. זוהי עוד דוגמה לחוסר הרצינות, עיגול הפינות ושיטת הסמוך של המדינה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אושר: מתנדבים יחלקו תעודות ביומטריות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים