שתף קטע נבחר

ברקע איומי הפילוג: נקבעו פריימריז בבית היהודי

בצל המאבקים בין השרים בנט לאריאל בתוך מפלגת הימין הוחלט כי הבחירות המקדימות לראשות הבית היהודי יהיו ב-5 בינואר. המועמדות תיסגר ב-18 בדצמבר

עוד סימנים להיערכות של המערכת הפוליטית לבחירות: ברקע האיומים לפילוג האיחוד הלאומי ומפד"ל החדשה, הודיעה הערב (יום ב') מפלגת הבית היהודי כי הפריימריז לראשות המפלגה יהיו בחמישה בינואר, יום לפני הפריימריז לראשות תנועת הליכוד.

 

עוד בחדשות:

אבנים יודו לעבר אוטובוס בצומת שילה

גילאון: הקפיאו את העלאת שכר הח"כים

 

ועדת הבחירות של הבית היהודי הודיעה כי ניתן יהיה להגיש מועמדות לתפקיד עד 18 בדצמבר. אם יהיה צורך בסיבוב שני הוא יתקיים ב-12 בינואר. "הבית היהודי ממשיכה קדימה", אמר מנכ"ל המפלגה ניר אורבך. "כאחת מהמפלגות הדמוקרטיות הבודדות בכנסת, אנחנו גאים לקיים פריימריז רחבים לראשות המפלגה. נמשיך להוביל קדימה את המפלגה בדרך להנהגה".

 

יו"ר ועדת הבחירות של המפלגה, שי נתן, אמר: "בעקבות התארגנות המפלגות השונות, ובראשן הפריימריז לראשות הליכוד, החלטנו לקיים את הפריימריז לראשות הבית היהודי בי"ד טבת, 5 בינואר. ועדת הבחירות תפקח ותקפיד על טוהר הבחירות".

 

מוקדם יותר היום נרשם עימות קולני בין יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט לבין יו"ר האיחוד הלאומי ושר הבינוי אורי אריאל. העימות בין השניים אירע לאחר שהתגלעו מחלוקות הנוגעות להמשך דרכה של המפלגה המאוחדת. באיחוד הלאומי אף כינסו בתגובה ישיבת חירום.

 

נציגי האיחוד הלאומי איחרו לישיבת סיעת הבית היהודי. השר בנט צדק: "אני לא מוכן לדברים האלה, אתם מאחרים בכוונה. רוצים להתפצל, נתפצל. בהמשך החליט השר בנט לעזוב את ישיבת הסיעה. מקורבי אריאל טענו כי השר בנט מוביל קו שאינו מתיישב עם מצע המפלגה, ומקורבי בנט האשימו בתגובה את אריאל שהוא "מתפצל סדרתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, עידו ארז
השרים אריאל ובנט
צילום: עמית שאבי, עידו ארז
מומלצים