שתף קטע נבחר

כך גנגנם סטייל כמעט שבר את יוטיוב

הקליפ של האמן הקוראני הגיע למקסימום הצפיות שאפשר להציג ואילץ את יוטיוב לשדרג את המערכת

בחודש יוני השנה הגיע הקליפ גנגם סטייל של סיי לשני מיליארד צפיות, שנתיים וחצי אחרי שעלה לרשת. משם הדרך לשבור את יוטיוב קצרה מאוד, והביאה את אתר הוידאו לשדרג את המערכת. אתם מוזמנים לצפות ולנסות לשבור אותה מחדש. 

 

 

התיקון היה נחוץ בגלל בעיה שמתכנתים רבים מכירים. מערכות מחשבים רבות מתוכננות להתמודד עם מספרים בגודל 32 ביט. כלומר 32 מקומות לספרה 0 או 1. המספר הגבוה ביותר שאפשר להציג במערכת כזאת הוא 2 בחזקת 31 (פחות ה-0 הראשון), שיוצא 2,147,483,647, שזה מספר הצפיות שסיי חצה בימים האחרונים ולפי אתר סורספד, גם סכום הכסף המקסימלי שאפשר להרוויח במשחקי מחשב כמו GTA. הסיבה, אגב, שזה לא 2 בחזקת 32, היא הצורך להשאיר מקום גם למספרים השליליים באותו טווח.

 

"אך פעם לא חשבנו שווידאו יגיע למספר גדול מ-32 ביט", נכתב בחשבון הגוגל פלוס של יוטיוב כתגובה לסרטון, "בעקבות סיי אנחנו צריכים לשדרג!". ביוטיוב ביצעו תיקון במערכת וכעת המספר עומד על 2,152,181,823 צפיות (שעדיין לא ברור לגמרי, אגב, איך הן נספרות ומה נחשב ל"צפייה"). כאשר מעבירים את העכבר מעל מספר הצפיות הא מתחלף, לעתים למספר שלילי כדי להדגים איך העמוד היה משתבש אלמלא התיקון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים