שתף קטע נבחר

כחלון: ליכוד אמיתי יודע לוותר על שטחים

שר התקשורת לשעבר, שמתרכז בעיקר בנושא הכלכלי, פרש בקצרה גם את משנתו המדינית. הוא מתח ביקורת מרומזת על נתניהו ואמר: "המצור המדיני הזה לא טוב לנו, לא אחמיץ הזדמנות לשלום"

משה כחלון רץ לכנסת בבחירות 2015 על בסיס הצלחתו בהתמודדות עם הוזלת מחירי הסלולר ומתרכז בעיקר בנושא הכלכלי, אבל היום (ו') - באופן חריג יחסית - הוא גם דיבר על משנתו המדינית. כחלון, שר התקשורת לשעבר בממשלת נתניהו הקודמת, הגדיר את המצב כעת כ"מצור מדיני", ואמר כי "ליכוד אמיתי יודע לוותר על שטחים".

 

"אני יוצא הליכוד ותפיסת העולם שלי זה מרכז קצת ימינה", פתח כחלון. "ליכוד אמיתי יודע לעשות שלום, לוותר על שטחים, ומצד שני הוא שמרן אחראי. תפיסת העולם שלי בגדול זה הליכוד האמיתי, שבאמת בא ושמר על ארץ ישראל. כשהוא היה צריך לעשות שלום עם הגדולה במדינות ערב עשה אותה. כשצריך לוותר - וויתר".

 

כחלון ב"דיזי פרישדון" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כחלון ב"דיזי פרישדון"(צילום: מוטי קמחי)

כחלון רמז כי יתמוך בחידוש המשא ומתן המדני ומתח ביקורת על ראש הממשלה בנושא היחסים עם העולם: "אני וחבריי לא נחמיץ הזדמנות לשלום. אני חושב שגם שם צריך לעשות משהו וגם שם יש אוזלת יד. המצור המדיני הזה הוא לא טוב לנו וגם בזה אנחנו נפעל". השר לשעבר, שבסקרים שונים זכה לכ-10 מנדטים, הרצה היום בפורום הכלכלי של האוניברסיטה הפתוחה באוניברסיטת תל אביב, ואחר כך גם נפגש עם צעירים בפאב "דיזי פרישדון".

 

השבוע נאם כחלון גם בפורום סטודנטים לכלכלה באוניברסיטת חיפה ואמר: "אני מקים מסגרת פוליטית משלי. הייתי במסגרת טובה וחזקה, אבל עשיתי את המהלך הזה בשביל ילדינו. הגעתי למסקנה שצריך מסגרת אחרת, עם אג'נדה משלה ואנשים משלה - נקיי כפיים, מקצוענים ולא מפחדים שבאו לשרת את האנשים ולא את הכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
כחלון בפאב, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים