שתף קטע נבחר

הדף היומי של מטה שרון: לא לדבר על לבנון

"אנחנו לא בשיעור היסטוריה", כתבו אנשי ההסברה. לאחר שהותקף שרון על כך שבתשובה לדבריה של אילאיל קומיי הוא רמז כי פרס ורבין הם האשמים במעורבות בלבנון, הוא ציין אתמול כי התכוון לכך שהמחבלים הם האשמים במלחמה. בהופעתו בתיכון חדש הוא כבר את הפיק את הלקחים ולא ענה לשום שאלה הנוגעת ללבנון

בדף המסרים היומי, שמפיץ מטה ההסברה של אריאל שרון לחברי הכנסת של הליכוד ולפעילים, נכתב אתמול (יום ג') תחת הכותרת "לבנון": "אנחנו לא בשיעור היסטוריה, ולכן אנחנו לא מדברים גם על מלחמת יום כיפור. שרון אמר ביותר מפורום אחד את מה שיש לו לומר על מלחמת לבנון. ברור שברק רוצה להתעסק בעבר, כדי לברוח מהבעיה העיקרית כיום".
ככל הנראה הופץ המסר הזה בעקבות תשובת שרון שלשום לתלמידה אילאיל קומיי, שהאשימה אותו בהלם הקרב בו לקה אביה. יו"ר הליכוד חזר בו אתמול בערב מדבריו בתיכון "אשל הנשיא" בתשובה לקומיי, לפיהם יש לבוא בטענות אל מנהיגים אחרים, ולא אליו בעניין המעורבות בלבנון. שרון הותקף על כך שהפנה את הטענה לעבר שמעון פרס ויצחק רבין, ואתמול אמר כי דבריו לא פורשו נכון, וכי התכוון לכך שהאשמה בהסתבכות בלבנון היא של ארגוני המחבלים ולא של ההנהגה הישראלית.
דברי שרון לתלמידה גרמו למבוכה רבה במטה הליכוד, שם ראו בכך פגיעה בקו ההסברה, לפיו יש להימנע מכל התייחסות רשמית למלחמת לבנון ולמעורבותו של שרון בה, כדי "לדלג על המוקש", כפי שמגדיר זאת אחד מבכירי המטה. ההנחיה המרכזית של קובעי המדיניות במטה היא להתעלם מהמלחמה ככל האפשר, ובמידת הצורך להתייחס אליה כאל מלחמה שנכפתה על ישראל על ידי ארגוני הטרור, שפגעו באוכלוסייה האזרחית בצפון הארץ והביאו את ישראל לידי תגובה.
בביקורו של שרון אתמול בתיכון חדש בתל-אביב הוא כבר הפיק את הלקחים מהאירוע שלשום. כאשר נשאל על מידת התאמתו לתפקיד ראש הממשלה לאחר שוועדת כהן מצאה כי אינו יכול לשמש כשר ביטחון ועל מקומה של מלחמת לבנון בהיסטוריה הישראלית, הוא התעלם מן השאלות ולמרות הביקורת של תלמידים על כך שאינו עונה, העדיף להתמקד בכישלון מדיניותו של ראש הממשלה, אהוד ברק.
חבר הכנסת יוסי שריד, שהתייחס אתמול לתשובתו של שרון לאילאיל קומיי, אמר כי היה עליו לרדת מן הבמה, לחבק אותה ולומר לה כי הוא מבקש את סליחתה ומצטער על הסבל שנגרם לה ולאביה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
שרון. טוען שדבריו פורשו שלא כהלכה
צילום דודו פריד
צילום דייגו מיטלברג
אילאיל קומיי. התלמידה שגרמה לשרון להסתבך
צילום דייגו מיטלברג
מומלצים