שתף קטע נבחר

בעקבות הביקורת: נדחה כינוס מרכז הליכוד

במפלגה החליטו להעביר ליום שלישי את הכינוס, שאמור היה להתקיים על שעות ההצבעה לפיזור הכנסת. קודם לכן הוגשה עתירה בטענה כי לחברים לא ניתן מספיק זמן להיערך להצבעה על התקנון החדש

הלחץ עבד: ישיבת מרכז הליכוד שאמורה הייתה להתקיים מחר (ב') ועוררה זעם בקרב חברי ליכוד - נדחתה ליום שלישי. הכינוס יתקיים במלון אשל באריאל, וההצבעה על ההצעות ייערכו ביום רביעי. בין היתר, הוחלט על הדחייה בעקבות עתירה שהגיש חבר מרכז הליכוד, מיכאל פועה.

 

בדיון אמורים היו להצביע על ארבע הצעות להרכבת הרשימה לכנסת, ומועדו נקבע בדיוק על הזמן שבו אמורה הכנסת להצביע על פיזורה. מוקדם יותר הוגשה עתירה נגד קיומו של הכינוס, בטענה כי התקנון החדש, שאותו ביקש להעביר ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא עבר דיון בוועדת החוקה של המפלגה וכי לא ניתן לחברים מספיק זמן להתכונן להצבעה החשאית.

 

הבוקר פורסם על כינוס הוועידה על ידי נתניהו, שמעוניין בין היתר בהקדמת הפריימריז לראשות הרשימה ולהרכבת הרשימה. בנוסף, מעוניין ראש הממשלה לאשר סעיף שיאפשר לו לשריין נציג אחד בכל עשירייה ברשימה לכנסת."לא ברור מדוע ראש הממשלה מכנס מרכז ביום שבו הכנסת אמורה להתפזר, וגם לא ברור איך הדברים יתבצעו מבחינה טכנית. כינוס מרכז באריאל בשעה שהכנסת מנקה שולחן ומצביעה על פיזורה הוא החלטה מוזרה בלשון המעטה", טענו החברים.

 

נתניהו. יידחה ביום (צילום: AP) (צילום: AP)
נתניהו. יידחה ביום(צילום: AP)

 

עוד בבחירות 2015:

 

בעתירה שהוגשה נגד הכינוס לבית הדין של התנועה הוא נדרש לדחות את כינוס המפלגה או להורות לא לדון בהצעת תקנון הבחירות לרשימה לכנסת כפי שמעוניין לעשות ראש הממשלה. העותר מיכאל פועה טען כי על פי חוקת הליכוד ניתן לקיים דיון והצבעה במרכז הליכוד בנושא תקנון הבחירות רק לאחר שהתקיים דיון בוועדת חוקה, שמטרתו להציג את התקנון המוצע בפני החברים כדי לאפשר דיון שימנע מחטפים ותקלות. "מדובר בתקנון מורכב בנושא מהותי שאי אפשר להקל בו ראש", נכתב בעתירה.

 

טיעון נוסף שעלה נוגע לעובדה כי ליו"ר התנועה או ליו"ר המרכז אין סמכות לקבוע מראש כי הצבעה על נושא מסוים תהיה חשאית. כאמור, בלי קשר לעתירה, הוחלט לדחות את הדיון ליום שלישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נתניהו. דיון דחוף
צילום: AFP
מומלצים