שתף קטע נבחר

לפיד עונה לנתניהו: איפה הייתה התוכנית שלך?

לאחר שרה"מ הודיע על תוכנית מע"מ 0% למוצרי מזון בסיסיים וכוונה להגדיל את הסיוע לחיילים משוחררים, ענה שר האוצר המפוטר בעוקצנות: "הייתה לך אפשרות להיטיב עם האזרחים, ולא עשית דבר? אנחנו לא ילדים בני 4"

הכנסת עוד לא פוזרה רשמית, אבל קמפיין בחירות 2015 כבר מתנהל במלוא הקיטור. לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ב') על תוכנית מע"מ 0% למוצרי מזון בסיסיים וכוונתו להגדיל את הסיוע לחיילים משוחררים, ענה לו שר האוצר המפוטר יאיר לפיד בעוקצנות. הוא פנה לנתניהו ותהה: "איפה הייתה התוכנית המופלאה הזו? חשבת עליה רק אתמול בלילה? האם ייתכן שלראש הממשלה הייתה אפשרות להיטיב עם אזרחי ישראל, אבל הוא לא עשה דבר בעניין?".

 

בחירות 2015 - עוד כותרות

הסוף ידוע: הכנסת מתפזרת אחרי 671 יום

אפקט סער: נתניהו פועל להקדים הפריימריז

בעקבות הביקורת: נדחה כינוס מרכז הליכוד

בנט על נתניהו: סיכמנו לא לתקוף זה את זה

הרב הצבאי לשעבר רונצקי יתמודד בבית היהודי

מאמצים לגיבוש קואליציית "רק לא ביבי"

כחלון: ליכוד אמיתי יודע לוותר על שטחים

 

לפיד הוסיף ש"נתניהו יוצא מנקודת הנחה שהאזרח הישראלי הוא ילד בן 4, ועל ילדים בני 4 עובדים שני דברים: ממתקים והפחדות. אז בכל מערכת בחירות הוא מבטיח להם ממתקים שלא יקבלו ובו בזמן הוא מפחיד ומספר שהאויבים בדרך ורק הוא יוכל להציל אותם. אדוני ראש הממשלה, אנחנו לא ילדים בני 4. אנחנו אנשים מבוגרים ומגיע לנו שיתייחסו אלינו בכבוד ולא כאילו אנחנו מטומטים".

נתניהו ולפיד. "אנחנו לא בני 4" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו ולפיד. "אנחנו לא בני 4"(צילום: EPA)

כאמור, כלכלת הבחירות כבר מורגשת: בוועדת הכספים התבקשו הבוקר חברי הכנסת להעביר בהליך מזורז יותר מ-200 מיליון שקלים להתנחלויות, והיא אף אישרה תוספת של 3.76 מיליארד לביטחון על חשבון קיצוץ רוחבי. בנוסף, נתניהו כבר הציע תוכניות שיעלו לציבור מיליארדים. כתחליף לתוכנית מע"מ 0% על דירות של לפיד, הצהיר נתניהו שיקדם פטור ממע"מ על מוצרי בסיס שנמצאים בפיקוח. "זו הטבה מיידית שתאפשר לאנשים לחסוך".

 

על הבחירות הצפויות אמר לפיד כי ימשיך את תוכנית העבודה שהופסקה עם קריסת הקואליציה: "בעוד ארבעה חודשים נלך לבחירות ויש עתיד תוביל את גוש המרכז. אנחנו נחבור למפלגות אחרות כדי להחליף את השלטון". לדבריו, הפעילות שלו ושל מפלגתו בכהונה הנוכחית הפריעו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולאנשי הליכוד, "שלא רצו שיטרידו אותם כשהם משתכשכים בביצה החמימה של האינטרסים והשחיתות השלטונית. הכול יהפוך לתוכנית העבודה מיד כשנרכיב את הממשלה הבאה. נמשיך במלוא העוצמה בדיוק מהמקום שבו נעצרנו. הכול מוכן. הכול מונח על השולחן. את הכול נתניע מחדש".

 

לפיד התייחס גם למצבה הביטחוני של ישראל ולמסקנות ממבצע צוק איתן: "נתניהו לא הביא ביטחון. אזרחים פוחדים ללכת ברחוב בירושלים בגלל הטרור. במקום שקט בגבולות נקלענו בקיץ האחרון למערכה הצבאית הארוכה ביותר זה יותר מ-20 שנה. בסופה של המערכה הזו הוחמצה ההזדמנות לפרק את חמאס מנשקו ולא החל שום מהלך מדיני לפירוז עזה. צה"ל וכוחות הביטחון עושים את עבודתם מעל ומעבר, במסירות ובחירוף נפש, אבל תפקידה של ההנהגה הוא להגדיר מטרות ולתת כיוון".

 

גם יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג תקף את נתניהו ותוכניתו: "אנחנו בתקופה הרת גורל. אם חס וחלילה הגוש הימני הקיצוני בראשות נתניהו יתפוס שוב את השלטון, ישראל תגיע לעברי פי פחת וזה יפגע דרמטית בצמיחה ובעתיד של כולנו. נמאס מכל הבטחות הסרק. נמאס מזה שראש הממשלה בלחץ ומשחרר לפתע הכרזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים