שתף קטע נבחר

2,633,074 ימי מילואים: שנת 2014 על מדים

הגיל הממוצע של המילואימניקים בשנה החולפת עמד על 31. כמה מתוכם היו נשואים וכמה רווקים? וגם: שייקה לוי חוזר לבסיס, 40 שנה אחרי גבעת חלפון

לקראת יום ההוקרה השנתי למערך המילואים שיתקיים ביום חמישי הקרוב, מפרסם היום (ב') צה"ל את נתוני המילואימניקים שגויסו בשנה שחלפה. "בלחימה בצוק איתן מוטיבציה הייתה גבוהה מאוד", אמר גורם צבאי. במקביל הושק קמפיין לאתר המילואים המחודש שיאפשר לקבל מידע ושירות מקוונים.

 

בשנת 2014 בוצעו כ-2,633,074 ימי מילואים. גילם הממוצע של המילואימניקים עמד על 31, ומתוכם כ-4,500 היו חיילים בודדים ו-850 עולים חדשים. כ-36% מהמילואימניקים היו נשואים ו-60% רווקים.

בצה"ל זיהו "מוטיבציה גבוהה" בצוק איתן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בצה"ל זיהו "מוטיבציה גבוהה" בצוק איתן(צילום: EPA)

 

גורם צבאי התייחס הבוקר לאתגרי הלחימה של מערך המילואים בשנים האחרונות המאופיינת בלחימת גרילה, טרור ולחימה בשטח בנוי. "הקמנו ועדה בראשות האלוף רוני נומה שהחליטה להשקיע יותר באימונים ופחות בתעסוקה מבצעית", אמר. "כמו כן הוחלט להשקיע משאבים נוספים במפקדים מרמת המ"פ והמג"דים ולתת דגש לשילוב בין היחידות הסדירות ליחידות המילואים".

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

בזמן מבצע "צוק איתן", כך אומרים בצה"ל, הפגינו חיילי המילואים מוטיבציה גבוהה ומספר יחידות אף הביעו תסכול מכך שלא גויסו למאמץ הלחימתי. "השקענו קרוב ל-218 מיליון שקלים, בלי קשר לתשלום של שחרור החיילים. שילמנו לבתי עסק על מנת שלא תיפגע פרנסתם, נתנו 30 ימי דחייה של תשלומים ופעלנו לאפשר הקלות לסטודנטים ששירתו במילואים".

 

כחלק מתהליך הנגשת המידע לחיילי המילואים, אומרים בצה"ל כי בזמן הלחימה בדרום הופצו איגרות מידע לחיילי המילואים. בנוסף, בתעודת השחרור החדשה מזמן השירות הסדיר נכלל מידע המפרט את רמת הרובאות, מידע נוסף ומלל חופשי.

שייקה לוי גויס לקמפיין הצה"לי (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
שייקה לוי גויס לקמפיין הצה"לי(צילום: דובר צה"ל)

השבוע החל קמפיין פרסומי בבסיסי צה"ל שמטרתו להעלות את המודעות של החיילים לאתר המילואים החדש. עבור מילואימניקים רבים, השירות במילואים מזכיר סצינות רבות מהסרט "גבעת חלפון", ובצה"ל זיהו את הפוטנציאל וגייסו לטובת

הקמפיין את חבר הגשש החיוור שייקה לוי. בימים הקרובים ייתלו פוסטרים בכיכובו בבסיסי צה"ל.

 

אתר המילואים מאפשר למשרתי המילואים לקבל שירותים מגופים רבים תחת מקום אחד. "ערכנו סקרים על מנת לבדוק מה חסר", סיפר קצין בכיר. "יחד עם זאת בחנו כל הזמן את הממשק בין המערכות הצבאיות למערכות האזרחיות, על מנת לשמור על הסיווג. יש סביבה פתוחה שבה יופיע המידע הכללי שאיש המילואים יכול לקבל כדוגמת זכויות, פקודות וכדומה, וישנה סביבה אישית שבה צריך לקבל קוד ובה יש מידע ספציפי על היחידה של המילואימניק, ההכשרה, ועוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
60% רווקים, אלפי מילואימניקים בודדים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים