שתף קטע נבחר

המשטרה: קלטות לשכת ברק אינן קשורות לפרשת הרפז

יחידת להב 433 בדקה 16 תקליטורים ושני כוננים קשיחים, שהכילו הקלטות שיחות מלשכת שר הביטחון לשעבר, אך לא מצאה קשר בין הקלטות לפרשת מסמך הרפז

אין קשר בין הקלטות שנמצאו בלשכת שר הביטחון לשעבר לפרשת הרפז : יחידת להב 433 הודיעה הערב (יום ב') כי סיימה את הבדיקה שערכה בנוגע לקלטות שאותרו בלשכתו של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק. בתום בדיקת התכנים ציינה המשטרה כי לא עלו ממצאים הקושרים את הקלטות לפרשה שבסיומה המליצה המשטרה להעמיד לדין את הרמטכ"ל לשעבר רב אלוף במיל' גבי אשכנזי.

 

עוד בחדשות:

לימור לבנת פורשת מהפוליטיקה

חשד לפגע וברח: הולך רגל נדרס למוות סמוך לנצרת

 

הבדיקה ביחידת להב 433 נערכה לאחר שבערוץ 2 פורסם כי בכספת של קצין ביטחון שסיים את עבודתו במשרד הביטחון נמצאו תקליטורים שהכילו שיחות טלפון מלשכת ברק. הבדיקה נעשתה בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, במתווה שנקבע מראש באישור ובתיאום היועץ המשפטי לממשלה ובשיתוף פעולה עם היועץ המשפטי של משרד הביטחון.

 

במהלך הבדיקה עלה כי קיים חומר נוסף לזה שנמצא בכספת, ובסך הכול נבחנו 16 תקליטורים ושני כוננים קשיחים שכללו הקלטות של שיחות מלשכת שר הביטחון מהשנים 2006, 2011, 2012 ו-2013. כמו כן נגבו עדויות רלוונטיות בהקשר לבדיקה.

 

במסגרת חקירת פרשת הרפז שמכונה במשטרה "פרשה 404" ביקשו החוקרים לבדוק את הקלטות שיחותיו של ברק, אך הן לא נמצאו, ואף נטען כי הושמדו בשוגג. ברק עצמו אמר בתגובה הראשונית לחשיפת הקלטות שתוכנן נבדק כי הוא "שמח מאוד שהקלטות נמצאו ושהמשטרה תחקור את העניין".

 

בתום חקירה ממושכת, המליצה המשטרה כאמור בתחילת ספטמבר להעמיד לדין בפרשה את הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי בגין גילוי בהפרת חובה, כלומר גילוי ידיעה לאדם שאינו מוסמך לכך, וגם בגין הפרת אמונים מאחר שלא העביר בזמן את מסמך הרפז שהיה בידיו. ההמלצות עדיין כפופות להכרעת הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים