שתף קטע נבחר

NY: ישראלי נדקר במרכז חב"ד, התוקף נהרג

ישראלי חרדי, שלומד בבית המדרש של הרבי מלובביץ', נפצע מדקירות בתוך מרכז חב"ד בקראון הייטס. המשטרה ירתה למוות בדוקר, גבר שחור. נבדק אם לדקירה קשר למהומות הבין-גזעיות בארצות הברית בתקופה האחרונה

ישראלי נדקר במרכז חב"ד העולמי בניו יורק : צעיר חרדי נפצע הלילה (יום ג') מדקירות בתוך מרכז חב"ד בקראון הייטס, שכונה ברובע ברוקלין בניו יורק. המשטרה ירתה למוות בדוקר. מצבו של הנדקר בן ה-22 מוגדר קל והוא הובהל לבית החולים באזור. נשלל חשד שהתקיפה בוצעה על רקע אנטישמי.

 

עוד חדשות בעולם :

שנת 2014: 15 מיליון ילדים בסכנה בעולם

אובמה: הבנות שלי לועגות על אוזניי הגדולות

 

הפצוע הוא ישראלי חרדי, שלומד במקום - אחד ממאות תלמידי ישיבה ישראלים שלומדים בבית המדרש של הרבי מלובביץ'. המקום היה יחסית ריק בזמן התקיפה. על פי החשד, גבר אפרו-אמריקני הוא שדקר אותו. הדקירה נעשתה על רקע המהומות הבין-גזעיות בארצות הברית בתקופה האחרונה.

 


עדי ראייה סיפרו ל-ynet שהדוקר שחום העור נכנס לבית חב"ד חמוש בסכין ודקר את הצעיר החרדי בצווארו.

"הנדקר התחיל לברוח ואיבד הרבה דם. בינתיים הגיע שוטר וירה ירייה אחת בבטן של התוקף".

 

אמו של הנדקר סיפרה בשיחה עם ynet: "הבן שלי פצוע יחסית קל, דיברתי איתו בטלפון וברוך השם זכינו בנסים גדולים בזכות הרבי, כי הוא היה שם בבית שלו. כרגע הוא בבדיקות כדי לוודא שהוא באמת בסדר. הבן שלי ייצא מזה מהר".

 

דובר חב"ד אמר כי מדובר באירוע קטן וחסר משמעות. "עימות מילולי בין תלמידי הישיבה לבין אדם מעט תמהוני שנכנס למקום שנגרר לדקירה", הוא אמר.  

 

למרות דבריו, היה מי שקישר את אירוע הדקירה לתקיפות האנטישמיות האחרונות בעולם. "היהודים מהווים טרף קל לשנאה ולהסתה המתפשטת בכל רגע ברחבי העולם", אמר יעקב חגואל, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית. "דקירת יהודי בבית חב"ד מצטרפת לעלייה החדה והמשמעותית באנטישמיות האלימה בצרפת, בבלגיה, בכל אירופה וכמובן בארה"ב. על שלטונות ארה"ב להתעורר ולהתחיל לטפל ביד קשה באנטישמיות".

 

אחיה ראב"ד השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים