שתף קטע נבחר

סקר: הרצוג ולבני עוקפים את הליכוד; סער בראשות הליכוד מקבל מספר מנדטים זהה לנתניהו

איחוד בין ציפי לבני ליצחק הרצוג עשוי להוביל את העבודה להיות המפלגה הגדולה בכנסת. הסקר חושף נתון דרמטי נוסף: אם מתפקדי הליכוד יבחרו להחליף את נתניהו - גדעון סער, ששוקל להתמודד לראשות הליכוד, יגרוף 20 מנדטים, בדיוק כמו ראש הממשלה

איחוד בין ציפי לבני ליצחק הרצוג יהפוך את העבודה למפלגה הגדולה בישראל - כך עולה מסקר שפורסם הערב. נתון דרמטי נוסף שנחשף בסקר קשור להתמודדות אפשרית בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הפורש גדעון סער על ראשות הליכוד. על פי הסקר, שפורסם בערוץ 10, אם יעמוד סער בראשות הליכוד הוא יקבל מספר מנדטים זהה לזה שיקבל נתניהו. סער, השוקל להתמודד, גורף בסקר 20 מנדטים כיו"ר הליכוד, אותו מספר בדיוק שאותו מקבל נתניהו. 

סער ונתניהו. אותו מספר מנדטים בדיוק בראשות הליכוד (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
סער ונתניהו. אותו מספר מנדטים בדיוק בראשות הליכוד(צילום: אלכס קולומויסקי)

על פי הסקר, הליכוד בראשות סער או נתניהו מקבל כאמור 20 מנדטים אך העבודה בשילוב ציפי לבני ושאול מופז גורפת 22 מנדטים. הבית היהודי היא המפלגה השלישית עם 15 מנדטים. בהמשך מפלגתו של משה כחלון עם 13, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 11, יש עתיד 10, ש"ס 7, יהדות התורה 7 ומרצ 6. חד"ש מקבלת 5 מנדטים ורע"מ-תע"ל 4.

לבני והרצוג. 22 מנדטים יחד (צילום: דניאל הרוש) (צילום: דניאל הרוש)
לבני והרצוג. 22 מנדטים יחד(צילום: דניאל הרוש)
בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה מקבל נתניהו 23 אחוזים תמיכה, יו"ר העבודה יצחק הרצוג מצמצם משמעותית את הפער ומקבל 22 אחוז. גדעון סער, שלהבדיל

 מהנסקרים האחרים אינו יו"ר מפלגה, מקבל 13 אחוזי התאמה, אחוז דומה ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. אביגדור ליברמן ומשה כחלון מקבלים 10 אחוזי התאמה כל אחד. יאיר לפיד 9.

 

לשאלה "האם אתה מאמין או לא מאמין להבטחה של נתניהו להעביר חוק מעמ אפס על מוצרי יסוד?" ענו 62 אחוז שאינם מאמינים לנתניהו. רק 22 אחוזים ענו שהם מאמינים לראש הממשלה.

 

שר הפנים, גלעד ארדן, אמר בתגובה לשאלה שעסקה בהתאמה לתפקיד ראשות הממשלה: "מדובר בסקר מטעה מפני שאחוזי התמיכה פוצלו בין שני מועמדי ליכוד, בנימין נתניהו וגדעון סער. אם הייתה מוצגת מועמדתו של בנימין נתניהו בלבד, ההפרש בינו לבין בוז׳י היה גדול מאוד, כמו בכל הסקרים האחרונים". לגבי חלוקת המנדטים לפי הסקר הגיב ארדן: "מחנה הימין נשאר חזק ומאוחד גם לפי התוצאות האלו. הליכוד וישראל ביתנו, לדוגמה, מקבלים את אותו מספר מנדטים כמו בבחירות האחרונות. זאת למול כל מיני קואליציות הזויות ודימיוניות. החיבורים האלו מדגישים את הסכנה לישראל אם השלטון יפול לידי השמאל. לכן על תומכי המחנה הלאומי להתאחד ולהצביע לליכוד כדי לאפשר לנתניהו לקבל מנדט אמיתי כדי להנהיג את מדינת ישראל מול האתגרים הקשים והרבים שיש לפניה".

   

הסקר נערך על פאנל האינטרנט של חברת "פרויקט המדגם" בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון – בפיקוח פרופ' קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב. המדגם כלל 545 נשאלים ושוקלל לפי מגזרים, מין, גיל, וההצבעה לכנסת בבחירות האחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גדעון סער ובנימין נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים