שתף קטע נבחר

אולם חדש להחלקה על הקרח יוקם בחולון

בנוסף לזירה הקיימת יוקם אולם חדש שיעמוד לרשות הספורטאים האולימפיים מתחילת 2017. הכוונה בעתיד היא לנסות לארח את אליפות אירופה

עיריית חולון אישרה היום (ה') הקמת זירת החלקה אומנותית בפארק פרס בעיר. במקום יתאמנו הספורטאים האולימפיים של ישראל ויתקיימו בו תחרויות ארציות ובינלאומיות וכן משחקי הוקי.

 

הזירה תוקם בצמוד לזו שקיימת היום בין אולם הכדורסל החדש שייחנך בתחילת שנה הבאה. היא תהיה בגודל אולימפי מלא ותכיל 1,200 מקומות ישיבה.

 

האולם החדש יהיה בגודל אולימפי מלא (צילום: AFP) (צילום: AFP)
האולם החדש יהיה בגודל אולימפי מלא(צילום: AFP)

 

לאחר שאושר השטח, העירייה תוציא כעת למכרז את העבודות השונות הכרוכות בהקמת הזירה. על פי הצפי, בנובמבר 2015 יעלו הטרקטורים הראשונים לתחילת העבודות, שצפויות להסתיים בתחילת 2017.

 

באיגוד ההחלקה דחפו ליוזמה זו, מאחר ושהזירה הקיימת כיום בהיכל הקרח קטנה כדי להכיל את אלפי הילדים שמגיעים להתאמן. בנוסף, לספורטאים האולימפים לא מוקצה זמן מספיק על מנת להתאמן. 

 

מטרה נוספת של הקמת האולם החדש היא להביא לישראל את סבב תחרויות הגראנד פרי, בו משתתפים ספורטאים מהטובים בעולם. הכוונה בעתיד הרחוק יותר היא גם לארח בישראל את אליפות אירופה.

 

הידיעה הגיעה לאחר שרק לאחרונה הוחלט בוועד האולימפי להפוך את ענף ההחלקה האמנותית לענף מועדף בארץ, כשהמטרה לשלוח נבחרת שלמה למשחקים האולימפיים ב-2018. בתוך כך, החל ממחר תיפתח במרכז הקרח בחולון אליפות ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
החלקה על הקרח
צילום: אורן אהרוני
מומלצים