שתף קטע נבחר

ש"ס מנסה "ליישר" את אלי ישי: "הפקד מכתב התפטרות"

החשדנות של מועצת חכמי התורה ואריה דרעי מגיעה לשיא: ח"כ ישי נדרש להפקיד מכתב שימומש במקרה שלא יהיו מרוצים מתפקודו במפלגה

מועצת חכמי התורה של ש"ס דורשת מיו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ אלי ישי, להפקיד בידי הרבנים מכתב התפטרות שימומש על ידם במקרה שלא יהיו מרוצים מתפקודו או יעריכו שהוא מנסה להתפצל מהמפלגה. כך דווח היום (ה') לראשונה באתר "כיכר השבת". ישי, המנהל בימים האחרונים משא ומתן להישארותו בתנועה, נפגש אמש עם חבר המועצה, הרב שמעון בעדני, שהציג בפניו את הדרישה.  

 

ח"כ אלי ישי (צילום: יובל חן, ידיעות אחרונות) (צילום: יובל חן, ידיעות אחרונות)
ח"כ אלי ישי(צילום: יובל חן, ידיעות אחרונות)

בימים האחרונים מתנהלים מגעים בין הצדדים במטרה להבטיח את הישארותו של ישי בש"ס ולמנוע פרישה. במסגרת המשא ומתן הובהר לישי כי לקראת בחירות 2015 הוא יקבל מקום שני ברשימה, תפקיד שר - אם יתאפשר - וכן מעורבות ברשת החינוך "אל המעיין" וטיפול בפתיחת סניפים של המפלגה.

 

במקביל, על רקע החשדנות ההולכת וגוברת כלפיו מצד היו"ר אריה דרעי, דרש ממנו הרב בעדני הכרזה ברורה שלפיה הוא מקבל את מרותה הבלעדית של מועצת חכמי התורה, את דרעי כיושב ראש ואת מחויבותו לעבוד תחתיו. בעקבות זאת זימן ח"כ דרעי את ישי לפגישה אישית ביום ראשון הקרוב, כדי לחתום את הנושא ולשלב אותו בעבודת הבחירות.

 

בעבר היה זה ישי עצמו שעמד על כך שחברי ש"ס יחתמו על התחייבות לרב עובדיה יוסף, ובשל כך הדיח את חברי הכנסת המכהנים אליהו סויסה, רחמים מלול, אריה גמליאל, יצחק סבן ויצחק גגולה. אולם בשנים האחרונות נוהל זה אינו נהוג עוד בש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהרון והב, חדשות 24
אריה דרעי ואלי ישי
צילום: אהרון והב, חדשות 24
מומלצים