שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בוטלה זכייתו של יצחק לאור בפרס לנדאו

  לאור המחאה ברשת התכנס הערב דירקטוריון קרן לנדאו, המעניק את פרס לנדאו היוקרתי, והודיע כי, נכון לעכשיו, הוא חוזר בו מהחלטתו להעניק את הפרס לסופר יצחק לאור, לאור תלונות על הטרדות מיניות שביצע לכאורה

  המחאה הגואה ברשת נגד ההחלטה להעניק לסופר והמשורר יצחק לאור את פרס לנדאו היוקרתי בסך של 100,000 שקלים, הביאה את דירקטוריון הקרן לחזור בו - נכון לעכשיו - מההחלטה להעניק את הפרס לסופר לאור ההאשמות, לכאורה, על הטרדות מיניות. יחד עם זאת, הוועדה הודיעה כי ההחלטה אינה סופית וכי תשוב ותדון בנושא מחדש לאור חומר נוסף שקיבלה בנושא.

   

  דירקטוריון קרן לנדאו, המעניק את הפרס מטעם מפעל הפיס, התכנס הערב (יום ג') ובחן את החומרים שהוגשו לו בעד ונגד הענקת הפרס למשורר יצחק לאור. לאחר דיון ממושך הוחלט לבטל את החלטת ועדת הפרס ולהחזיר את הדיון לוועדה על מנת שתשקול מחדש את המלצתה, לאורו של החומר הנוסף.

   

  המחאה נגד הענקת הפרס ללאור החלה ברשת בעקבות האשמות נגד הסופר והמשורר על כך שביצע, לכאורה, הטרדות מיניות, מילוליות ופיזיות, במשך שנים רבות. בשנת 2010 אף הוגשה תלונה נגד לאור, אולם לא נחקרה בשל הגבלות חוק ההתיישנות. לאור טען כי מדובר ב"עלילת דם" נגדו ובעקבות כך הועלו כלפיו טענות מאנשי תקשורת שונים.

   

  ההחלטה, מוקדם יותר השנה, להעניק את פרס לנדאו ללאור גררה תגובות נזעמות. גילית חומסקי, שהיתה בין חברי הוועדה - שכללה גם את המתרגם עמינדב דיקמן ואת המשורר והעורך יהושע סימון - הודיעה בזמנו כי התנגדה להחלטה לבחור בלאור וטענה כי זו נכפתה עליה ואף פרסמה סטטוס בפייסבוק על כך. חומסקי זכתה לתגובות נזעמות, מחד, על הצהרתה, אך רבים גם תמכו בה על כך.

   

   

  בתגובה לידיעה אמרה חומסקי ל-ynet כי "הוועדה המקורית תתכנס שוב, ואני בתוכה. אחזור בה על עמדתי המקורית, ואציע שוב את המועמד שחשבתי שגם קודם שראוי שיהיה הזוכה. אני לא יכולה לומר שאני שמחה. הסיפור כולו עצוב ומצער לכל הצדדים, ומוטב היה להימנע ממנו מלכתחילה".

   

  הערב, כאמור, הוחלט כי ההחלטה תבוטל עד לדיון מחודש של הוועדה להענקת הפרס בו תבחן את החומרים שנוספים שהוגשו לה בנושא.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  יצחק לאור
  צילום: עופר עמרם
  לאתר ההטבות
  מומלצים