שתף קטע נבחר

רוב האמריקנים בעד העינויים של ה-CIA

מסקר על הדו"ח הקשה שפורסם בסנאט עולה כי 59% תומכים ביחס האכזרי לחשודים בטרור. 53% חושבים שזו הדרך היחידה להוציא מהם מידע

כנראה שהאמריקנים לא מתרגשים יותר מדי מהדו"ח החמור של ועדת המודיעין של הסנאט, על העינויים הקשים שעברו חשודים בטרור במרתפי ה-CIA.

 

עוד חדשות בעולם :

גיבורת העל: נערה שנאנסה ומחפשת צדק

תיעוד: כך נראית הדרך חזרה לכדור הארץ

"דולר נייט": מעמד הביניים הרוסי בסכנה

 

סקר של "וושינגטון פוסט" ורשת ABC מגלה ש-59 אחוז מהציבור האמריקני תומך ביחס הברוטלי של ה-CIA כלפי העצורים, בעקבות פיגועי 11 בספטמבר בניו יורק ובוושינגטון.

58% סבורים שהעינויים מוצדקים "לעיתים קרובות" או "לפעמים", ו-52% חושבים שוועדת המודיעין של הסנאט טעתה בפרסום הדו"ח. רק ל-31% יש בעיה עם שיטות החקירה האכזריות של סוכנות הביון המרכזית.

52% חושבים שוועדת המודיעין טעתה (צילום: shutetrstock) (צילום: shutetrstock)
52% חושבים שוועדת המודיעין טעתה(צילום: shutetrstock)
 

שיטות החקירה של ה-CIA מול עצורי אל-קאעידה כללו הדמיית טביעה, הזנה כפויה דרך פי הטבעת, עמידה עם ידיים כבולות באזיקים מעל לראש במשך שתי יממות ועינויים נוספים.

הציבור תומך בהן, למרות שהדו"ח קובע שהעינויים לא הביאו לטיפול ב"פצצות מתקתקות" וכי העינויים גרמו לעצירים להמציא סיפורים לא נכונים רק כדי שהעינויים ייפסקו.

 

לדעת 53% מהנשאלים, הדרכים שבהן נקט ה-CIA הן היחידות להשגת מודיעין בזמן אמת מהחשודים בטרור. זו הסיבה ש-57% מתנגדים להגשת כתבי אישום נגד חוקרים שהפעילו שיטות עינויים, למרות ששיעור דומה מאמין שסוכנות הביון הוליכה שולל את הבית הלבן ואת הקונגרס.

 

פרסום הדו"ח הכניס ללחץ אנשי סוכנות הביון, ששואלים אם עוד עשר שנים יאשימו אותם בהפעלת מל"טים לחיסול בכירי אל קאעידה בפקיסטן, אפגניסטן, תימן ואפריקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutetrstock
57% מתנגדים לכתבי אישום נגד החוקרים
צילום: shutetrstock
מומלצים